W ramach polsko-niemieckiego projektu drogowego pt. „Rozwόj ważnych połączeń drogowych w sieci drόg transgranicznych na obszarze powiatu Odra-Szprewa i powiatu krośnieńskiego”, 4 września organizowana jest bezpłatna wycieczka rowerowa z Gubina do Neuzelle.

Wycieczka rowerowa z Gubina do Neuzelle
fot. Pixabay

Do dyspozycji uczestników jest 14 miejsc ale jak zaznaczają organizatorzy każdy mieszkaniec, zwiedzający lub osoba zainteresowana turystyką rowerową może dołączyć do wycieczki z własnym rowerem. Tylko udział w zwiedzaniu z przewodnikiem i wyżywienie nie jest dostępne bez odpowiedniego potwierdzenia rejestracji.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Wycieczka rowerowa Gubin-Neuzelle

Po krótkim wstępie w Gubinie, trasa wycieczki prowadzi dalej przez most Coschen-Żytowań i Ratzdorf aż do Neuzelle. Następnie dla wzmocnienia będzie obiad w restauracji „Klosterklause” a po posiłku nastąpi zwiedzanie klasztoru Neuzelle oraz muzeum klasztoru, drogi krzyżowej i muzeum „Teatr niebiański”. Na koniec uczestnicy wrócą pociągiem do Gubina.

Zobacz:   Bezpłatne badania profilaktyczne dla Lubuszan

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Aby się zarejestrować należy skorzystać z formularza załączonego na stronie UMWL, wysyłając go bezpośrednio do powiatu Odra-Szprewa. Szczegółowe informacje oraz formularz do pobrania znajdują się tutaj.

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz