Kryminalni z Gubina udaremnili dalszą jazdę kierowcy Audi, który jak się okazało ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna zapomniał o kierunkowskazie i nie zasygnalizował manewru skrętu czym zwrócił uwagę policjantów. Po zatrzymaniu próbował jeszcze zmylić funkcjonariuszy, przesiadając się na miejsce pasażera.

Prowadził mimo dożywotniego zakazu. Wpadł bo zapomniał o kierunkowskazie
fot. Policja.pl

Sytuacja miała miejsce w czwartek, 5 sierpnia. Uwagę policjantów policji kryminalnej zwróciło Audio, którego kierowca nie zasygnalizował manewru kierunkowskazem. Gdy policjanci ruszyli za autem aby przeprowadzić kontrolę drogową, kierowca wjechał na podwórze kamienicy, zgasił silnik i nie wychodząc z samochodu przesiadł się na siedzenie pasażera.

Zobacz:   Pożar samochodu w Gubinie

Gubin: Prowadził z dożywotnim zakazem. Wpadł bo zapomniał o kierunkowskazie

Próba zmylenia funkcjonariuszy nie powiodła się. – mówi podkom. Justyna Kulka z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim – Kierującym okazał się 27-latek, który jak wynikało z policyjnych systemów informatycznych, ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto samochód którym kierował nie posiada aktualnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia.

Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny a mężczyzna otrzymał zakaz dalszej jazdy. To jednak nie koniec jego problemów. Za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych i prowadzenie pojazdu mimo dożywotniego zakazu, grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.