Aktem oskarżenia zakończyła się sprawa przeciwko 37-letniej mieszkance powiatu krośnieńskiego, prowadzona przez krośnieńskich policjantów pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim. Kobieta znęcała się nad psem, doprowadziła do skrajnego wychudzenia oraz nie zapewniła mu opieki weterynaryjnej.

37-latka znęcała się nad psem. Akt oskarżenia wpłynął już do sądu
fot. Lubuska Policja

O niepokojącej sytuacji powiadomił przedstawiciel stowarzyszenia ochrony zwierząt, który w lipcu tego roku, zauważył na terenie jednej z posesji powiatu krośnieńskiego skrajnie wychudzonego psa, którego interwencyjnie zabezpieczyli. Jak wynikało ze zgłoszenia pies nie miał jedzenia i wody, właściwego schronienia, możliwości wybiegania się, a także nie miał zapewnionej opieki weterynaryjnej, w wyniku czego wystąpiła u niego choroba skóry w postaci alergicznego pchlego zapalenia skóry oraz świerzbowca.

Krosno Odrzańskie: 37-latka odpowie za skrajne znęcanie się nad psem

Sprawą właścicielki, która znęcała się nad psem zajęli się policjanci wydziału kryminalnego, którzy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim zebrali materiał dowodowy, pozwalający na przedstawienie 37-latce zarzutu znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzęciem.

Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, czy ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Akta sprawy wraz z aktem oskarżenia przeciwko kobiecie, trafiły już do sądu.