Przed nami okres Wszystkich Świętych, który oprócz zadumy i refleksji wiąże się również ze zwiększonym ruchem na drogach, zwłaszcza w okolicach cmentarzy. Zanim wyruszymy na groby bliskich warto pamiętać, że 1 listopada w rejonie cmentarzy będą obowiązywały ograniczenia i zmiany organizacji ruchu. Ruszyła coroczna Akcja Znicz. Zobacz co się zmieni i jak dojechać na cmentarz w Krośnie Odrzańskim oraz Gubinie.

Zmiany w organizacji ruchu Krosno Odrzańskie, Akcja Znicz 2021
Zmiany w organizacji ruchu w Krośnie Odrzańskim – fot. Zarząd Dróg Powiatowych w Krośnie Odrzańskim/KPP w Krośnie Odrzańskim

Jak dojechać na cmentarz w Krośnie Odrzańskim?

Pamiętajmy aby jadąc na cmentarz w Krośnie Odrzańskim, 1 listopada, uważnie patrzeć na znaki. W tym dniu ruch jednokierunkowy będzie obowiązywać na ulicy Kościuszki od skrzyżowania z ulicą Metalowców w kierunku miejscowości Łochowice oraz na ulicy Działkowca od strony miejscowości Bielów – od granicy administracyjnej miasta do skrzyżowania z ulicą Metalowców. Zmiany w organizacji ruchu w Krośnie Odrzańskim będą obowiązywać w dniu 1 listopada w godzinach 6:00-15:00.

Zobacz:   182 ochotników rozpoczęło szkolenie w 12 Wielkopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej

Jak dojechać na cmentarz w Gubinie?

Zmiany w organizacji ruchu w Gubinie, będą obowiązywać od 30 października do 1 listopada (włącznie). W obrębie Cmentarza Komunalnego będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się. Objęte nim zostaną:

  • ulica Cmentarna – na odcinku do skrzyżowania z ulicą Kujawską do skrzyżowania z ulicą Łukową
  • ulica Pułaskiego – od skrzyżowania z ulicą Kujawską do skrzyżowania z ulicą Zimną
  • ulica Kujawska – na odcinku od skrzyżowania z ulicą Cmentarną do zjazdu do bramy głównej cmentarza

Droga dojazdowa do bramy głównej cmentarza będzie zamknięta. Główny parking będzie zorganizowany przy Kościele pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej.

Zobacz:   Nabrał się na internetową ściemę - fałszywe inwestycje przyniosły 250 tys. zł straty

Kierowcy którzy w okresie Wszystkich Świętych zdecydują się dostać na cmentarz samochodem będą musieli uzbroić się w cierpliwość i zwracać baczną uwagę na pieszych oraz zmienione w wielu miejscach oznakowanie. Parkujmy tylko w miejscach wyznaczonych, najlepiej na pierwszym znalezionym miejscu wyznaczonym do postoju. Zawracanie i szukanie miejsca powoduje tylko niepotrzebny stres, nerwowe sytuacje i korki.

Nie zapominajmy również, że w sytuacji kiedy ruchem będzie kierował policjant, polecenia wydawane przez funkcjonariusza mają pierwszeństwo nad pozostałym oznakowaniem i sygnalizacją.