Wnikliwa praca kryminalnych z krośnieńskiej komendy poskutkowała skierowaniem do sądu aktu oskarżenia przeciwko czterem osobom. Zarzut kradzieży z włamaniem do pojazdu marki Mitsubishi L-200, usłyszało dwoje byłych pracowników firmy, na terenie której doszło do kradzieży. Za przestępstwo odpowie, także dwóch mieszkańców powiatu żarskiego, którzy nabyli kradziony pojazd, a następnie go ukryli. Odzyskany przez policjantów samochód powrócił do właściciela.

Skradzione wiosną Mitsubishi odzyskane przez policję. 4 osoby z zarzutami
fot. Lubuska Policja

W kwietniu bieżącego roku do Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim wpłynęło zawiadomienie o kradzieży z terenu firmy w Łagowie samochodu marki Mitsubishi. Sprawą zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego krośnieńskiej komendy, którzy w wyniku poczynionych ustaleń i zebranego w sprawie materiału dowodowego już po kilku dniach dotarli do osób podejrzewanych o ten czyn.

Zobacz:   33-latek podejrzany o kradzież rozbójniczą w rękach Policji

Do sprawy zatrzymano byłych pracowników firmy, kobietę lat 36 i mężczyznę lat 29. Oboje usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem do samochodu Mitsubishi L-200. Podjęte przez policjantów czynności doprowadziły do odzyskania skradzionego auta, które było ukryte na terenie powiatu żarskiego. Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu, natomiast wobec zatrzymanych Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim po zapoznaniu się z materiałami sprawy skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec kobiety i mężczyzny tymczasowego aresztu.

Dla policjantów nie była to jednak zakończona sprawa. Dalsze ustalenia, wnikliwa praca i wielogodzinne analizy zebranego materiału dowodowego skutkowały przedstawieniem zarzutów dwóm mieszkańcom powiatu żarskiego, 42 i 29-latkowi, którzy nabyli kradziony pojazd, a następnie ukryli go.

Zobacz:   Policja w Skwierzynie odzyskała skradzione motocykle warte 200 tysięcy złotych

Prowadzone przez policjantów Wydziału Kryminalnego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim czynności, pozwoliły na skierowanie do sądu materiałów sprawy wraz z aktem oskarżenia. Kobiecie grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10, natomiast mężczyźnie, za ten sam czyn z uwagi, że działał w warunkach recydywy powyżej roku do 15 lat pozbawienia wolności. W warunkach recydywy odpowiadać będą, także mieszkańcy powiatu żarskiego, grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 10.