Policjanci krośnieńskiej prewencji zatrzymali do kontroli kierowcę Volkswagena, od którego wyczuli alkohol. Badanie potwierdziło, że mężczyzna kierował pod wpływem alkoholu,ponadtwo wsiadł za kierownicę mimo obowiązującego go zakazu kierowania. Teraz decyzję w sprawie 25-latka podejmie są. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Kierował pod wpływem alkoholu i z sądowym zakazem
fot. Policja.pl

Do zatrzymania 25-latka, który kierował pod wpływem alkoholu i z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów doszło w środę, 29 grudnia po godzinie 4. Volkswagena, którym jechał mężczyzna, zatrzymali do kontroli policjanci prewencji z Krosna Odrzańskiego. Po sprawdzeniu danych w policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna jest także poszukiwani do ustalenia miejsca pobytu przez Prokuraturę Rejonową w Krośnie Odrzańskiem.

Zobacz:   Pijany motorowerzysta z dwoma zakazami zatrzymany przez policję

Mężczyzna po czynnościach został zwolniony, natomiast jego samochów trafił na policyjny parking. Za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, natomiast za kierowanie w stanie po użyciu alkoholu kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych, a także zakaz prowadzenia pojazdów. Decyzję w sprawie 25-latka podejmie sąd.