Policjanci krośnieńskiej prewencji zatrzymali do kontroli kierowcę Volkswagena, od którego wyczuli alkohol. Badanie potwierdziło, że mężczyzna kierował pod wpływem alkoholu,ponadtwo wsiadł za kierownicę mimo obowiązującego go zakazu kierowania. Teraz decyzję w sprawie 25-latka podejmie są. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Kierował pod wpływem alkoholu i z sądowym zakazem
fot. Policja.pl

Do zatrzymania 25-latka, który kierował pod wpływem alkoholu i z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów doszło w środę, 29 grudnia po godzinie 4. Volkswagena, którym jechał mężczyzna, zatrzymali do kontroli policjanci prewencji z Krosna Odrzańskiego. Po sprawdzeniu danych w policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna jest także poszukiwani do ustalenia miejsca pobytu przez Prokuraturę Rejonową w Krośnie Odrzańskiem.

Zobacz:   Za wyprzedzanie na skrzyżowaniu stracił prawo jazdy. Zdecydował jeden czynnik

Mężczyzna po czynnościach został zwolniony, natomiast jego samochów trafił na policyjny parking. Za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, natomiast za kierowanie w stanie po użyciu alkoholu kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych, a także zakaz prowadzenia pojazdów. Decyzję w sprawie 25-latka podejmie sąd.