Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 5 nielegalnych imigrantów. Irakijczycy zatrzymani w Gubinie, usiłowali niezgodnie z przepisami przekroczyć granicę by udać się do Niemiec.

Irakijczycy zatrzymani w Gubinie, próbowali nielegalnie przedostać się do Niemiec
fot. Straż Graniczna

Do zatrzymania nielegalnych migrantów doszło we wtorek, w godzinach wieczornych gdy funkcjonariusze Straż Granicznej z Zielonej Góry, realizując zadania służbowe w rejonie byłego przejścia granicznego w Gubinie wytypowali auto osobowe do kontroli. Kierowca pojazdu nie zatrzymał się do kontroli, lecz po chwili zjechał na pobliski parking i uciekł w stronę osiedla mieszkalnego.

Ucieczka kierowcy nie była nieuzasadniona. Okazało się bowiem, że mężczyzna 5-osobowym autem przewoził 5 obywateli Iraku 27-letnią kobietę oraz 27-letniego mężczyznę, z którymi podróżowało troje dzieci w wieku 2, 4 i 7 lat. Dane cudzoziemców ustalono na podstawie posiadanych przez nich paszportów, w których zamieszczone zostały białoruskie wizy.

Zobacz:   Pościg w Zielonej Górze zakończony dachowaniem. Poszukiwany 36-latek uciekał nawet po utracie opon

Irakijczycy zatrzymani w Gubinie z uwagi na usiłowanie przekroczenia granicy niezgodnie z przepisami w porozumieniu z innymi osobami oraz w związku z nielegalnym pobytem w Polsce zastali zatrzymani. Obcokrajowców poinformowano o możliwości złożenia wniosku o ochronę międzynarodową w Polsce, oświadczyli jednak, że ich krajem docelowym są Niemcy i nie zamierzają zostać w naszym kraju. Wobec zatrzymanych migrantów prowadzone są dalsze czynności z udziałem tłumacza.