31-latek podejrzewany o włamanie do garażu i kradzież z niego dwóch skuterów oraz piły spalinowej został zatrzymany przez gubińską Policję. Odzyskano też skradzione mienie, które wróci do właściciela. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim i zastosował wobec 31-latka tymczasowy areszt.

skradzione skutery
Skutery odzyskane przez Policję w Gubinie – fot. Policja.pl

W sobotę, 28 marca gubińscy policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do garażu i kradzieży z niego dwóch skuterów wraz z kaskami oraz piły spalinowej. Sprawą zajęli się kryminalni, którzy jeszcze tego samego dnia ustalili podejrzanego. Jak się okazało, złodziejem był dobrze im znany 31-latek. Zaskoczonego zatrzymali w domu, tam też znaleźli skradzioną piłę oraz amfetaminę, którą mężczyzna miał przy sobie. Został on zatrzymany do wyjaśnienia.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
📎  Najpiękniejsze Lubuszanki wybrane! Wyniki Miss Ziemi Lubuskiej 2021

Mając na względzie, iż był to, jak sami policjanci mówią „tylko połowiczny sukces”, funkcjonariusze drążyli temat dalej co przyniosło efekty, bowiem dotarli do miejsc, w których znajdowały się skradzione skutery. Po czynnościach odzyskane mienie powróci do właściciela.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do garażu, której dopuścił się w warunkach recydywy, a także posiadania narkotyków. W poniedziałek, 30 marca br., sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim i zastosował wobec 31-latka tymczasowy areszt.