31-latek podejrzewany o włamanie do garażu i kradzież z niego dwóch skuterów oraz piły spalinowej został zatrzymany przez gubińską Policję. Odzyskano też skradzione mienie, które wróci do właściciela. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim i zastosował wobec 31-latka tymczasowy areszt.

skradzione skutery
Skutery odzyskane przez Policję w Gubinie – fot. Policja.pl

W sobotę, 28 marca gubińscy policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do garażu i kradzieży z niego dwóch skuterów wraz z kaskami oraz piły spalinowej. Sprawą zajęli się kryminalni, którzy jeszcze tego samego dnia ustalili podejrzanego. Jak się okazało, złodziejem był dobrze im znany 31-latek. Zaskoczonego zatrzymali w domu, tam też znaleźli skradzioną piłę oraz amfetaminę, którą mężczyzna miał przy sobie. Został on zatrzymany do wyjaśnienia.

Zobacz:   Skradziona maszyna budowlana za 300 tys. zł odnaleziona w lesie. Dwie osoby tymczasowo aresztowane

Mając na względzie, iż był to, jak sami policjanci mówią „tylko połowiczny sukces”, funkcjonariusze drążyli temat dalej co przyniosło efekty, bowiem dotarli do miejsc, w których znajdowały się skradzione skutery. Po czynnościach odzyskane mienie powróci do właściciela.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do garażu, której dopuścił się w warunkach recydywy, a także posiadania narkotyków. W poniedziałek, 30 marca br., sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim i zastosował wobec 31-latka tymczasowy areszt.