Policjanci krośnieńskiej drogówki udaremnili dalszą jazdę kierowcy Volkswagena Caddy, który kierował mimo sądowego zakazu oraz naruszył przepisy ruchu drogowego. Mężczyzna przewoził o jedną osobę ponad limit, jaki widnieje w dowodzie rejestracyjnym. Ponadto fotelik z dzieckiem zamiast być zamontowanym w sposób zapewniający maluchowi bezpieczną podróż, znajdował się na kolanach mamy.

Dychów: Kierowca z zakazem jazdy i dziecięcy fotelik na kolanach pasażera
fot. Lubuska Policja

Do zatrzymania nieodpowiedzialnego kierowcy doszło w czwartek, 10 lutego w Dychowie koło Krosna Odrzańskiego. 47-letni kierowca przewoził w samochodzie o jedną osobę więcej niż było to określone w dowodzie rejestracyjnym a do tego fotelik z dzieckiem, nie był zamontowany zgodnie z zaleceniami producenta tylko… znajdował się na kolanach mamy.

Zobacz:   Pościg w Gardzku. Zatrzymany kierowca, miał aż 3 zakazy prowadzenia pojazdów

Dychów: Kierowca z zakazem jazdy i dziecięcy fotelik na kolanach pasażera

To jednak nie koniec przewinień. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna w ogóle nie powinien siadać za kierownicą ponieważ ma on czynny zakaz prowadzenia pojazdów a samochód nie miał aktualnych badań technicznych i ubezpieczenia.

Policjanci odstąpili od ukarania 47-latka mandatem i skierowali do sądu wniosek o ukaranie. Mężczyzna odpowie za rążace naruszenie przepisów oraz niestosowanie się do orzeczonych środków karnych, za który grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Samochód po zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego trafił na policyjny parking.