We wtorek, 8 marca, dzielnicowy z Gubina wspólnie ze strażnikami leśnymi zatrzymali trzech mężczyzn, którzy rozkradali nieczynną linię kolejową. W zatrzymanym do kontroli Mecedesie Vito, przewozili pocięte szyny kolejowe oraz sprzęt do cięcia matalu. W samochodzie znaleziono też narkotyki.

Rozkradali nieczynną linię kolejową. Zatrzymał ich dzielnicowy ze strażnikami leśnymi
fot. KPP w Krośnie Odrzańskim

Do zdarzenia doszło w miejscowości Pleśno, młodszy aspirant Paweł Błaszczyk, to dzielnicowy z Gubina, który pełnił wspólną służbę ze strażnikami leśnymi Nadleśnictwa Gubin Krzysztofem Żemło i Arkadiuszem Piszczek, zatrzymali do kontroli wyjeżdżającego z lasu Mecedesa Vito. Po otwarciu przestrzeni ładunkowej, okazało się, że znajdują się tam pocięte szyny kolejowe, pochodzące z nieczynnej linii kolejowej relacji Gubin-Lubsko oraz butle z gazem wraz z palnikiem, służące do cięcia metalu.

Zobacz:   Pogranicznicy ze Świecka ujawnili kolejny skradziony samochód - stał na parkingu w Słubicach

Do sprawy zatrzymano trzech mężczyzn, którzy rozkradali nieczynną linię kolejową. To 34, 28 i 20-letni mężczyźni, wszyscy są mieszkańcami powiatu żarskiego. Ponadto podczas dalszych czynności policjanci przy 34-latku i 20-latku, a także w pojeździe znaleźli narkotyki, które zostały zabezpieczone do dalszych badań.

Pleśno: Rozkradali nieczynną linię kolejową

Jeszcze tego samego dnia cała trójka usłyszała zarzut kradzieży szyn kolejowych. Dodatkowo 34-latek usłyszał zarzut posiadania marihuany, natomiast 20-latek zarzut posiadania metamfetaminy, którą miał przy sobie i ujawnionej w aucie marihuany. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież grozi im od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie narkotyków ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje nawet 3 lata pozbawienia wolności.

Zobacz:   Nie kupił jej alkoholu, z zemsty zgłosiła pobicie. Interwencja skończyła się zatrzymaniem mężczyzny z narkotykami