Policjanci krośnieńskiej drogówki wspomagani przez kolegów z grupy „Speed” i policyjny dron realizowali działania „Bezpieczny Powiat”. Podczas nich obserwowali zachowania kierowców przywożących dzieci do szkoły, dojeżdżających do skrzyżowania ze znakiem STOP, a także przejeżdżających przez tereny zabudowane.

Policyjny dron kontra piraci drogowi [wideo]
fot. Lubuska Policja

Sposób dowożenia dzieci do szkoły i zatrzymywanie się w jej rejonie, dostosowanie się do znaku STOP a także prędkość to elementy podlegające szczególnej kontroli, podczas działań „Bezpieczny Powiat” realizowanych w czwartek, 28 kwietnia, na terenie powiatu krośnieńskiego. Policjantów krośnieńskiej drogówki wspomagali policjanci grupy Speed ze Świebodzina i policyjny dron obsługiwany przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, którzy z lotu ptaka wychwycili każde wykroczenie popełnione przez kierowców. Informacja o naruszeniu przepisów przekazywana była do będących w pobliżu patroli, którzy po zatrzymaniu kierującego do kontroli drogowej, wyciągali konsekwencje.

Zobacz:   Gorzów: Policjant postrzelił się w głowę. Lekarze walczą o jego życie

Policyjne działania rozpoczęły się w rejonie szkoły podstawowej gdzie funkcjonariusze przyglądali się, czy rodzice przywożący dzieci do szkoły zatrzymują pojazd w miejscu zgodnym z przepisami, dbając tym samym o ich bezpieczeństwo. Następnie, mundurowi skierowali siły na skrzyżowanie drogi krajowej numer 32 z drogą wojewódzką 286, w miejsce w którym dochodzi do kolizji i wypadków drogowych. Policyjny dron skierował swoje oko na kierowców zbliżających się do znajdującego się tam znaku STOP, który zobowiązuje dojeżdżających do skrzyżowania do zatrzymania pojazdu, przed wjazdem na drogę. 

Krosno Odrzańskie: Policyjny dron kontra piraci drogowi

nagranie: Lubuska Policja

Podczas realizowanych w tym dniu działań, funkcjonariusze zwracali również uwagę na prędkość i zachowanie kierowców na drodze. Wykorzystując do tego celu urządzenia do pomiaru prędkości, usytuowani byli w miejscowościach w których najczęściej dochodzi do łamania tego przepisu, a także wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.