Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek” zaprasza do obejrzenia niezwykłej ekspozycji. Wystawa pająków i skorpionów w Krośnie Odrzańskim będzie czynna w dniach 17-22 maja. Zobaczyć będzie można ponad 35 żywych okazów. Wśród nich m.in. jednego z najniebezpieczniejszych pająków świata Latrodectus hasselti – czarna wdowa, a także jednego z największych gatunków ptasznika Theraphosa stirmi czy zmieniające kolor skorpiony.

Niesamowita wystawa pająków i skorpionów w Krośnie Odrzańskim
Wystawa pająków i skorpionów w Krośnie Odrzańskim. Materiały prasowe – fot. wystawapajakow.pl

Ekspozycja pozwoli zgłębić wiedzę o niezwykłych stworzeniach oraz zobaczyć z bliska egzotyczne gatunki, rzadko spotykane w życiu codziennym. Podczas wystawy jej opiekun odpowie na wszystkie pytania, oprowadzi i zainteresuje ciekawostkami ze świata pajęczaków. Zwierzęta będą zamknięte w szklanych terrariach, które zapewniają oglądającym bezpieczeństwo.

Zobacz:   płk. Dariusz Wyrzykowski, nowy dowódca wielkopolskich terytorialsów objął stanowisko

Krosno Odrzańskie: Wystawa pająków i skorpionów w CAK „Zamek”

Ekspozycja jest czynna w dniach 17-22 maja 2022 w godzinach 10-18. O każdej pełnej godzinie śmiałkowie mogą potrzymać niegroźnego ptasznika na ręce. Bliski kontakt z żywymi okazami, może okazać się dla niektórych sposobem na przełamanie negatywnych stereotypów oraz fobii towarzyszących wizerunkowi pająka, czy skorpiona.

Bilety są do nabycia przy wejściu na wystawę i kosztują 19 zł. Za bilet ulgowy zapłacimy 16 zł a dla rodzin (2+2) przygotowano wejściówki w cenie 60 zł oraz dla wycieczek szkolnych w cenie 12 zł. Najmłodsi goście w wieku do 4 lat mogą wejść za darmo. Płatność tylko gotówką.

Zobacz:   płk. Dariusz Wyrzykowski, nowy dowódca wielkopolskich terytorialsów objął stanowisko

Rezerwacja wycieczek dla grup zorganizowanych pod numerem telefon 883 733 534.