Krosno Odrzańskie i jego okolice zyskały miano zagłębia produkcji win musujących. Dlatego właśnie w tej części województwa lubuskiego odbędzie się poświęcony im Festiwal Polskich Win Musujących Muśnięci. Po udanym II Lubuskim Festiwalu Otwartych Piwnic i Winnic czeka nas kolejna winiarska impreza.

Festiwal Polskich Win Musujących w Krośnie Odrzańskim
fot. Pixabay

Festiwal Polskich Win Musujących Muśnięci będzie spotkaniem znawców i miłośników trunków z tej kategorii. W wydarzeniu wezmą udział nie tylko lubuscy winiarze m.in. z Winnicy Aris w Osiecznicy, Winnicy Saint Vincent w Borowie Wielkim i Winnicy Equus w Mierzęcinie, ale również goście z Winnicy Chodorowa k. Nowego Sącza czy Winnicy Kępa Wiślicka z okolic Skoczowa. Nie zabraknie też oczywiście jednego z najpopularniejszych producentów win musujących w regionie lubuskim – Winnicy Gostchorze i jej właściciela, Guillaume’a Dubois.

Zobacz:   Trasę Zielona Góra - Guben obsłużą autobusy. PKP PLK awaryjnie zamyka szlak Czerwieńsk-Krosno Odrz.

Festiwal Polskich Win Musujących „Muśnięci” w Krośnie Odrzańskim

W Parku Tysiąclecia w Krośnie Odrzańskim dla spragnionych wiedzy o winach musujących zostanie przygotowane miasteczko winiarskie z warsztatami degustacyjnymi i prezentacjami wystawców. Rozmowy z producentami win poprowadzi Maciej Nowicki – dziennikarz pisma o winie „Ferment” i portalu Winicjatywa.pl. Na lokalne winnice będą zaś kursować tzw. musobusy. Część festiwalowych wydarzeń odbędzie się także w ośrodku wypoczynkowym Temar, nad jeziorem w Dąbiu (ok. 10 km od Krosna Odrz.). Tam zaplanowana jest m.in. kolacja degustacyjna pod hasłem „7 dań – 7 win – Siódme niebo”.

Zobacz:   Trasę Zielona Góra - Guben obsłużą autobusy. PKP PLK awaryjnie zamyka szlak Czerwieńsk-Krosno Odrz.

Bilet na to spotkanie, jak również pakiet VIP na imprezy można zakupić na stronie abilet.pl. Festiwal Polskich Win Musujących w Krośnie Odrzańskim i Dąbiu odbędzie się 25 i 26 czerwca. Wydarzenie objęła patronatem marszałek Elżbieta Anna Polak.