Kierowca Citroena po spotkaniu z funkcjonariuszami krośnieńskiej prewencji, spędzi kilka najbliższych miesięcy za kratami. Był on poszukiwany listem gończym wydanym przez sąd w Świebodzinie. Ponadto czeka go sprawa karna za lekceważenie dwóch sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

poszukiwany
Kontrola policyjna w Krośnie Odrzańskim – fot. Policja.pl

W nocy z soboty na niedzielę, 18/19 kwietnia w Krośnie Odrzańskim, Zespół Patrolowo-Interwencyjny krośnieńskiej komendy podczas patrolowania miasta zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę Citroena. Po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna będzie kontynuował podróż w towarzystwie policjantów.

Okazało się, że zatrzymany do kontroli 31-latek był poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności. Ponadto odpowie on również za niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych, gdyż wsiadł za kierownicę, mimo że obowiązuje go podwójny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi wydany przez sąd w Zgorzelcu i Świebodzinie. Za popełnienie tego przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Mężczyźnie grozi również kara grzywny, gdyż prowadzone przez niego auto, nie miało aktualnych badań technicznych.

Zobacz:   Żołnierze przysięgali w Koninie

Pojazd trafił na policyjny parking, natomiast 31-latek spędzi kolejne miesiące za kratkami.