Policjanci z Gubina zatrzymali 24-latka, który strzelał z pistoletu na kulki metalowe do pracowników firmy przeprowadzkowej, a jednego z nich uderzył pałką teleskopową i groził mu. Mieszkaniec Gubina swoje zachowanie tłumaczył spożytym alkoholem. Podczas przesłuchania usłyszał zarzuty za które grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Strzelał z pistoletu na kulki metalowe do pracowników firmy przeprowadzkowej. 24-latek z Gubina z zarzutami
fot. Lubuska Policja

Do zdarzenia doszło w czwartek, 14 lipca, w Gubinie. Kierownik jednej z firm przeprowadzkowych zgłosił pobicie jego pracownika, do którego doszło w trakcie realizacji egzekucji komorniczej. Mężczyzna został uderzony pałką teleskopową w plecy przez nieznanego mężczyznę, który uciekł a po chwili zaczął strzelać w kierunku pozostałych pracownik z pistoletu na kulki metalowe.

Zobacz:   Zatrzymany 25-latek groził policjantom pozbawieniem życia

Gubin: Strzelał z pistoletu na kulki metalowe do pracowników firmy przeprowadzkowej

Policjanci, którzy przybyli na miejsce szybko dotarli do sprawcy, który w chwili zatrzymania miał ponad promil alkoholu w organizmie. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Gubina. W jego mieszkaniu zabezpieczono pałkę teleskopową oraz pistolet zasilany dwutlenkiem węgla, a na miejscu zdarzenia metalowe kulki. W rozmowie z policjantami 24-latek przyznał się do uderzenia pałką i strzelania z pistoletu, twierdząc, że mężczyźni śmiali się z niego, a swoją reakcję tłumaczył spożytym alkoholem.

Podczas przesłuchania usłyszał zarzut narażenia innych osób na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz gróźb karalnych. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. W zdarzeniu nikt nie został ranny, pracownikom firmy preprowadzkowej udało się w porę ukryć przed metalowymi kulkami za drzwiami klatki schodowej.