Aktem oskarżenia zakończył się pościg w Radnicy po którym 28-latek usłyszał cztery zarzuty. Mężczyzna został zatrzymany po pościgu prowadzonym przez dzielnicowych krośnieńskiej komendy, w związku z kradzieżą paliwa ze stacji paliw. W samochodzie którym kierował posiadał znaczną ilość narkotyków. Za ten czyn będzie odpowiadał w warunkach recydyw. Grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Pościg w Radnicy zakończony kolizją w Sycowicach. 28-latek może spędzić w więzieniu nawet 15 lat
fot. Lubuska Policja

Do zdarzenia doszło w marcu bieżącego roku. Jak wynikało wówczas ze zgłoszenia, sprawca po zatankowaniu nie zapłacić za paliwo, a następnie oddalił się w kierunku Świebodzina. Uwagę policji zwrócił w miejscowości Radnica ponieważ samochód, którym jechał miał przyczepione dwie różne tablice rejestracyjne.

Zobacz:   Pijana matka przyjechała po dzieci do przedszkola w Lipkach Wielkich

Pościg w Radnicy zakończony czterema zarzutami

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim w pościg. Kierujący nie zwracał uwagi na jadących cały czas za nim mundurowych i przyspieszając uciekał w kierunku Sycowic w powiecie świebodzińskim. Mężczyzna ucieczkę zakończył w miejscowości Sycowice, gdzie spowodował kolizję drogową, a następnie porzucając auto usiłował uciec pieszo do najbliższych zabudowań. Pomocy w doprowadzeniu mężczyzny do radiowozu udzielił były policjant krośnieńskiej komendy straszy sierżant Marcin Fligier, a także policjanci świebodzińskiej jednostki, którzy wykonali dalsze czynności w sprawie kolizji drogowej.

Podczas przeszukania samochodu, w aucie znaleziono różnego rodzaju narkotyki, które po zabezpieczeniu i poddaniu wstępnym testom, przesłane zostały do dalszych badań laboratoryjnych. Otrzymane wyniki badań potwierdziły, że są to substancje psychotropowe oraz środki odurzające, których posiadanie jest zabronione. Nadto ustalono, że mężczyzna decyzją sądu ma dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Zobacz:   Zatrzymanie w Sulechowie: 48-latek złamał dwa zakazy prowadzenia pojazdów, za kierownicę wsiadł kompletnie pijany

Wówczas 23 marca, sąd na wniosek Prokuratora Rejonowego w Krośnie Odrzańskim zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszty, w którym przebywa do chwili obecnej. Akta sprawy nad którą pracowali policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim wraz z aktem oskarżenia wpłynęły do sądu. Odpowie on za kradzież paliwa wartości ponad 1300 złotych, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków, przy czym za ten czyn będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 15.