Policjanci prewencji zatrzymali w Krośnie Odrzańskim poszukiwanego trzema listami gończymi 40-latka, po tym jak nie zastosował się do znaku „zakaz wjazdu”. Mężczyzna nie chciał okazać dokumentów, a także podawał nieistniejące i błędne dane. Mężczyzna jest już w areszcie, gdzie spędzi najbliższe miesiące.

Kajdanki
Zdjęcie ilustracyjne – fot. KWP w Gorzowie Wlkp.

Do zatrzymania poszukiwanego 40-latka doszło w czwartek, 17 listopada w Krośnie Odrzańskim. Mężczyna kierujący Volkswagenem Golfem, nie zastosował się do zakazu wjazdu na jednej z ulic co nie umknęło uwadze policjantów. Podczas kontroli drogowej twierdził, że nie ma przy sobie dokumentów i podawał niestniejące dane osobowe oraz błędną datę urodzenia.

Zobacz:   Zatrzymany w kradzionym samochodzie - grozi mu 5 lat więzienia

Dokumenty odnalazły się w trakcie przeszukania wnętrza pojazdu wraz z portfelem kierowcy, który przyznał w końcu, że jest poszukiwany. Jak wynikało z ustaleń był poszukiwany przez sądy i prokuraturę trzema listami gończymi, wydano za nim także zarządzenie do ustalenia miejsca pobytu. Nie miał on również uprawnień do kierowania.

40-latek został zatrzymany i doprowadzony do krośnieńskiej jednostki na dalsze czynności, a następnie odwieziony do aresztu, gdzie spędzi najbliższe miesiące. Mężczyzna odpowie za popełnione wykroczenia drogowe oraz wprowadzenie w błąd policjantów co do swojej tożsamości. Materiały sprawy wraz z wnioskiem o ukaranie 40-latka zostaną skierowane do Sądu Rejonowego w Krośnie Odrzańskim.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz