Mieszkanka powiatu krośnieńskiego przywłaszyła znaleziony telefon komórkowy pozostawiony w sklepie. Kobiecie grozi teraz odpowiedzialność karna. Policjanci po dotarciu do kobiety, zabiezpieczyli przywłaszczone urządzenie a następnie zwrócili je właścicielce.

Przywłaszczyła znaleziony telefon
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pexels

Pamiętaj, że gdy stajemy się posiadaczem znalezionej rzeczy, bez względu na to czy ktoś ją zostawił, czy zgubił, musimy dołożyć wszelkich starań by przedmiot powrócił do właściciela, w przeciwnym razi może nam grozić nawet do roku pozbawienia wolności. Takie jest prawo.

Przekonała się o tym mieszkanka powiatu krośnieńskiego, która przywłaszczyła znaleziony telefon komórkowy. Zdarzenie miało miejsce w jednym ze sklepów na terenie Gubina. Kobieta będąc przy kasie, zauważyła leżący tam telefon i nie mówiąc o nim kasjerce, zabrała do domu. Telefon wartości 1000 złotych powrócił już do właścicielki, natomiast kobieta musi liczyć się z konsekwencjami. Grozi jej grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Zobacz:   Bezpłatne badania kolonoskopowe dla mieszkańców pięciu powiatów. Kryteria kwalifikacji

Każdy przedmiot ma swojego właściciela a gdy nie wiemy kto nim jest i sami nie możemy go zwrócić, wówczas przekazujemy go do biura rzeczy znalezionych, które funkcjonuje w każdym powiecie. Wyjątek stanowi dowód osobisty, paszport, broń lub amunicja, wówczas fakt znalezienia należy zgłosić na Policji. Osoby traktujące znalezioną rzecz jako swoją narażają się na odpowiedzialności karną.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz