GDKiA poinformowała, że kierowcy w najbliższych tygodniach mogą napotkać utrudnienia na DK29 w Krośnie Odrzańskim. W związku z kolejnym etapem prac przy przebudowie zabytkowego mostu na Odrze w Krośnie Odrzańskim, w ciągu drogi krajowej DK29, wprowadzono ruch wahadłowy w rejonie dworca PKS.

Utrudnienia na DK29 w Krośnie Odrzańskim. GDDKiA: "może potrwać do trzech tygodni"
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

Podróżujący, którzy mogą skorzystać z dróg alternatywnych, zaleca się korzystanie z tej możliwości, ponieważ utrudnienia na DK29 mogą potrwać do trzech tygodni. W godzinach 7-17 ruch na mostach jest sterowany ręcznie, a od 17 do 7 – sygnalizacją świetlną.

Zarządca drogi, GDDKiA, poinformował, że monitoruje sytuację i jest w stałym kontakcie z wykonawcą robót. Każde ograniczenie ruchu na DK29 powoduje utratę płynności i zatory, dlatego zaleca się korzystanie z dróg alternatywnych, szczególnie w godzinach szczytu komunikacyjnego między 14 a 17.

Zobacz:   Para seniorów padła ofiarą oszustwa "na córkę". Małżeństwo przekazało oszustom 31 tys. złotych

Po zakończeniu prac, ruch na tym odcinku drogi powróci do starych zasad, jednak nie oznacza to całkowitego zakończenia wszystkich utrudnień w okolicach mostu. W zależności od postępu prac, mogą pojawić się kolejne ograniczenia ruchu. Przebudowa mostu jest częścią Projektu Ochrony Przeciwpowodziowej w dorzeczu Odry i Wisły i polega na podniesieniu mostu.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz