Pijany 16-latek za kierownicą – to kolejny przypadek, który powinien nas wszystkich zaniepokoić. Takie wydarzenia za każdym razem wzbudzają zdumienie i niepokój. Tym razem doszło do tego w Gubinie.

Policjant z alkomatem
fot. Lubuska Policja

Policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali nietrzeźwego i nieuprawnionego do kierowania pojazdem nieletniego. Pijany 16-latek za kierownicą Volkswagena Golfa, został zatrzymany na jednej z ulic w Gubinie w nocy z 4/5 marca. Badanie trzeźwości wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Młody kierowca został przekazany matce, a teraz sprawa trafi do Sądu Rodzinnego i Nieletnich. Z konsekwencjami musi się liczyć też osoba, która udostępniła mu samochód, jak i ta, która sprzedała mu alkohol. Policjanci będą prowadzić dalsze dochodzenia w tej sprawie.

Zobacz:   Zatrzymany 25-latek groził policjantom pozbawieniem życia

Zdarzenia takie jak ten w Gubinie powinny skłaniać nas do refleksji. Młodzi ludzie często nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji, w której się znajdują. W tym przypadku 16-latek, który nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami, popełnił poważne przestępstwo. Warto w tym miejscu przypomnieć, że sprzedaż alkoholu nieletnim jest również poważnym naruszeniem prawa i narażeniem zdrowia i życia młodych ludzi. Właściciele sklepów, którzy łamią ten przepis, muszą liczyć się z konsekwencjami prawno-finansowymi.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz