W związku z prowadzonymi przez Nadleśnictwo Gubin opryskami lasów, mających na celu zmniejszenie populacji gąsienic barczatki sosnówki wprowadzono okresowy zakaz wstępu do lasu.

Gubin: Zakaz wstępu do lasu, leśnicy prowadzą opryski
fot. Gubin.pl

Nadleśnictwo Gubin ogłosiło, że na terenie jednostki od 24 kwietnia do 12 maja zostanie przeprowadzony zabieg, mający na celu zmniejszenie populacji gąsienic barczatki sosnówki. Zabieg obejmie drzewostany o powierzchni 2 789,92 ha, w części obszaru, wyznaczonego miejscowościami Żytowań, Kosarzyn, Łomy, Chlebowo, Wałowice, Drzeńsk Wielki, Dzikowo, Komorów, Bieżyce i Pole.

Jak informuje Nadleśnictwo Gubin, do zabiegów agrolotniczych zostanie użyty preparat MOSPILAN 20 SP w dawce 0,30 kg/ha, a nośnikiem będą woda oraz olej mineralny IKAR 95 EC. Wszystko to zostanie przeprowadzone zgodnie z wytycznymi Zespołu Ochrony Lasu w Łopuchówku.

Zobacz:   Ukradła portfel pozostawiony przy kasie. Sprawdza się stare porzekadło, że okazja czyni złodzieja

Na czas przeprowadzania zabiegu obowiązuje okresowy zakaz wstępu do lasu. Zakaz obejmuje wyłącznie opisany wyżej obszar. Zalecane są środki ostrożności przez 14 dni po zakończeniu oprysków.

Komentarze