Mężczyzna, który z trzema aktywnymi zakazami kierowania i ponad 3 promilami alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę Volkswagena, został zatrzymany przez policję. Ponieważ 32-latek prowadził samochód bez OC, będzie musiał liczyć się dodatkowo z wysoką grzywną.

Nietrzeźwy kierowca z 3 zakazami i samochód bez OC - krośnieńska drogówka zatrzymała poszukiwanego
fot. Lubuska Policja

W poniedziałek, 8 maja, funkcjonariusze krośnieńskiej drogówki podczas działań „Trzeźwość” zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Volkswagenem. Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu, a to nie były jedyne przewinienia, jakie popełnił. Po sprawdzeniu danych kierującego w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że ma trzy aktywne zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi oraz decyzją starosty cofnięte uprawnienia do kierowania. Ponadto był on poszukiwany trzema nakazami wydanymi przez sąd w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

Zobacz:   Młoda policjantka zatrzymała pijanego kierowcę - 3 dni wcześniej rozpoczęła służbę w Policji

32-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Następnego dnia został doprowadzony do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe miesiące. Odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych oraz prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo, ponieważ pojazd, którym kierował, nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC, 32-latek zapłaci także wysoką karę pieniężną.

Komentarze