Przekroczenie prędkości jest jednym z głównych powodów wypadków drogowych. Policja przeprowadza kontrole prędkości na drogach, zwłaszcza w miejscach, w których często dochodzi do łamania przepisów. Celem tych działań jest zachęcenie kierowców do przestrzegania ograniczeń prędkości i eliminacja z ruchu tych, którzy ich nie przestrzegają.

Dąbie: Kierowca Volvo ukarany za przekroczenie prędkości o 55 km/h
fot. Lubuska Policja

Właśnie w ten sposób został zatrzymany i ukarany za przekroczenie prędkości kierowca Volvo, który w terenie zabudowanym jechał o 55 km/h za szybko. Pomiar dokonany w miejscowości Dąbie wykazał, że 54-latek jechał 105 km/h. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Krosna Odrzańskiego natychmiast zareagowali i zatrzymali kierowcę, zatrzymali jego prawo jazdy oraz nałożyli mandat i punkty karne.

Zobacz:   Kierowca Audi stracił prawo jazdy - przekroczył prędkość o 72 km/h w terenie zabudowanym

Zgodnie z przepisami, mężczyzna ma teraz trzymiesięczny zakaz prowadzenia pojazdów. Jeśli zostanie zatrzymany podczas prowadzenia pojazdu w tym okresie, jego zakaz zostanie przedłużony do sześciu miesięcy. Jeśli jednak zdecyduje się na ignorowanie tego zakazu, starosta będzie miał prawo do cofnięcia mu prawa jazdy.

Komentarze