Policjanci z krośnieńskiego Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Chryslerem, który w miejscowości Brzózka przekroczył prędkość i poruszał się bez wymaganych świateł. Jednak szybko okazało się, że 18-letni kierowca będzie miał poważniejsze problemy. W trakcie kontroli, funkcjonariusze ujawnili jedenastu migrantów, którzy leżeli na podłodze w miejscu wymontowanych siedzeń, ukryci pod kurtkami.

18-latek przewoził w osobówce jedenastu migrantów
fot. Lubuska Policja

Do zdarzenia doszło w miejscowości Brzózka. Podczas kontroli prędkości, urządzenie pokazało, że kierowca jechał o 14 km/h szybciej niż powinien, dodatkowo nie miał włączonych świateł. 18-letni kierowca okazał się obywatelem Ukrainy, a już po chwili policjanci odkryli w jego samochodzie nielegalnie przebywających na terytorium Polski jedenastu migrantów. Pod kurtkami pasażerów, ukrywających się na tylnych siedzeniach, policjanci znaleźli dziesięciu Syryjczyków i jednego obywatela Iraku.

Zobacz:   Kierowca Mercedesa Sprintera zatrzymany za paserstwo. Wpadł podczas kontroli prędkości

Brzózka: 18-latek przewoził w osobówce jedenastu migrantów

Na miejsce wezwano funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy podjęli kontrole legalności pobytu cudzoziemców. Okazało się, że wszyscy znajdowali się na terytorium Polski bez wymaganych dokumentów i przebywali tutaj nielegalnie. Współpracując z innymi patrolami, zostali przetransportowani do krośnieńskiej komendy, gdzie zapewniono im wodę i jedzenie. Natomiast pojazd, który służył do nielegalnego przewozu, został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Wszyscy zatrzymani zostali poddani dalszym czynnościom, a w związku z nielegalnym pobytem cudzoziemców, funkcjonariusze Straży Granicznej wystąpili o wydanie decyzji o zobowiązaniu ich do powrotu. Odpowiedzą też za za przekroczenie wbrew przepisom granicy państwa z Białorusi do Polski oraz usiłowania przekroczenia granicy państwa z Polski do Niemiec.

Zobacz:   Akcja SG w Kostrzynie nad Odrą - 36 nielegalnych migrantów zatrzymanych w drodze do Niemiec

18-letni Ukrainiec usłyszał zarzut udzielenia pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy z Polski do Niemiec. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3. Ponadto odpowie on także za wykroczenia drogowe.

Komentarze