Klientka jednego ze sklepów w Gubinie, ukradła portfel pozostawiony przy kasie. Teraz grozi jej kara pozbawienia wolności nawet do trzech lat.

Ukradła portfel pozostawiony przy kasie. Sprawdza się stare porzekadło, że okazja czyni złodzieja
fot. KPP w Krośnie Odrzańskim

Wszystko zdarzyło się w środę, 24 maja, kiedy starsza pani zgłosiła się do sklepu, informując o pozostawionym portfelu, w którym znajdowały się pieniądze oraz klucze do domu. Niestety, portfel zniknął. Okazało się, że inna klientka ukradła portfel pozostawiony przy kasie. Kobieta, która stała w kolejce za 80-latką, zamiast poinformować starszą osobę, o tym, że zapomniała portfela, schowała go do swojej torby i opuściła sklep, odjeżdżając samochodem.

Zobacz:   Potrącenie rowerzysty w Gubinie. Policja publikuje nagranie wypadku "ku przestrodze"

O całej sytuacji poinformowano dyżurnego komisariatu policji w Gubinie, który natychmiast zlecił sprawę dzielnicowemu oraz funkcjonariuszowi zespołu patrolowo-interwencyjnego. Dzięki ich szybkim działaniom, już po kilkunastu minutach od zgłoszenia, znaleźli się przed drzwiami mieszkania podejrzanej o kradzież kobiety.

Gubin: Ukradła portfel pozostawiony przy kasie

49-latka przyznała się do zabrania portfela, choć na początku twierdziła, że wewnątrz znajdowały się jedynie klucze. Dopiero po rozmowie z policjantami zdecydowała się oddać 712 złotych, które wcześniej zabrała. Nie była w stanie racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Kobietę przewieziono na komisariat w celu podjęcia dalszych czynności.

Zobacz:   Mazda i Peugeot wrócą do właścicieli. Samochody skradziono w Niemczech i Francji

Teraz 49-latka będzie musiała ponieść konsekwencje swoich działań. Zgodnie z prawem, grozi jej kara pozbawienia wolności nawet do trzech lat. Portfel wraz z pieniędzmi i kluczami został z powrotem przekazany 80-letniej właścicielce.

Sprawa ta przypomina o ważnej zasadzie, że każdy przedmiot ma swojego właściciela. Gdy stajemy się posiadaczami cudzego mienia, bez względu na to, czy zostało ono zostawione czy zgubione, naszym obowiązkiem jest podjąć wszelkie możliwe środki, aby przedmiot powrócił do właściciela. Jeśli nie znamy tożsamości właściciela i sami nie możemy go odnaleźć, powinniśmy przekazać go do biura rzeczy znalezionych, które funkcjonuje w każdym powiecie. Istnieją jednak wyjątki, takie jak dowód osobisty, paszport, broń lub amunicja – wówczas fakt znalezienia należy zgłosić Policji.