Burmistrz Gubina, kontynuując tradycję poprzednich lat ogłosił, że również w tym roku zorganizowane zostaną letnie półkolonie w Gubinie dla dzieci ze szkół podstawowych. Jak poinformowano na stronie internetowej urzędu, szczegóły dotyczące opłat zostaną podane wkrótce.

Dzieci
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Unsplash

Podobnie jak w poprzednich latach, zapisy na półkolonie w Gubinie będą prowadzone w formie elektronicznej. Odpowiedni formularz zgłoszeniowy zostanie udostępniony na stronie internetowej www.gubin.pl na początku czerwca. Taki sposób rejestracji ułatwi koordynatorowi akcji zbieranie danych wszystkich uczestników, a sam proces wypełnienia formularza jest na tyle prosty, że żadne z rodziców i opiekunów nie powinny mieć z tym trudności.

Zobacz:   Trasę Zielona Góra - Guben obsłużą autobusy. PKP PLK awaryjnie zamyka szlak Czerwieńsk-Krosno Odrz.

Letnie półkolonie w Gubinie – turnusy

W tym roku planowane są dwa dwutygodniowe turnusy, które odbędą się w określonych terminach: pierwszy turnus rozpocznie się 26 czerwca i potrwa do 7 lipca, natomiast drugi turnus odbędzie się od 10 do 21 lipca. Codzienne zajęcia będą trwały od godziny 9:00 do 16:00.

W poprzednich edycjach półkolonii organizatorzy zapewnili dzieciom wiele atrakcji, takich jak spędzanie czasu na świeżym powietrzu, zwiedzanie interesujących miejsc, wyjścia do kina oraz mnóstwo gier i zabaw, które zapewniały nieustanne rozrywki. Ponadto dla każdego uczestnika zapewniono śniadanie i obiad. W tym roku program będzie podobny. Miejscem bazowym dla półkolonii będzie Zespół Szkół Ogólnokształcących przy ulicy Piastowskiej. Warto jednak pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona, a dokładną liczbę uczestników podadzą organizatorzy wkrótce.

Zobacz:   Trasę Zielona Góra - Guben obsłużą autobusy. PKP PLK awaryjnie zamyka szlak Czerwieńsk-Krosno Odrz.

Warunkiem kwalifikacji do udziału w półkoloniach jest ukończenie 7. roku życia. To ważne kryterium, które muszą spełnić wszyscy chętni.

Komentarze