Nadchodzący Dzień Wszystkich Świętych to okres, w którym wiele osób wyrusza w podróż, kierując się na cmentarze, aby odwiedzić groby swoich bliskich. Aby zapewnić bezpieczeństwo podróżujących, policjanci będą obecni na drogach dojazdowych do nekropolii oraz w ich otoczeniu. Dodatkowo jak co roku, w obrębie nekropolii wprowadzone będą zmiany organizacji ruchu, o których warto wiedzieć. Sprawdź jak dojechać na cmentarz w Krośnie Odrzańskim i Gubinie.

Jak dojechać na cmentarz w Krośnie Odrz. i Gubinie. Zmiany organizacji ruchu przy nekropoliach
fot. Pexels

Jak dojechać na cmentarz w Krośnie Odrzańskim

W Krośnie Odrzańskim, zmiana organizacji ruchu obejmuje wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ulicy Kościuszki, począwszy od skrzyżowania z ulicą Metalowców, kierując się w stronę miejscowości Łochowice. Ponadto, ulica Działkowców będzie objęta ruchem jednokierunkowym od strony miejscowości Bielów (od granicy administracyjnej miasta Krosno Odrzańskie) do skrzyżowania z ulicą Metalowców. Zmiany organizacji ruchu w Krośnie Odrzańskim będą obowiązywać tylko 1 listopada, w godzinach od 6:00 do 15:00.

Zobacz:   Zdali ostatni egzamin przed przysięgą
Zmiany w organizacji ruchu Krosno Odrzańskie, Akcja Znicz 2021
Zmiany organiacji ruchu w Krośnie Odrzańskim – fot. KPP w Krośnie Odrzańskim

Jak dojechać na cmentarz w Gubinie

W Gubinie, w obrębie Cmentarza Komunalnego, zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się. Obejmie on ulicę Cmentarną od skrzyżowania z ulicą Kujawską do skrzyżowania z ulicą Łukową, ulicę Pułaskiego od skrzyżowania z ulicą Kujawską do skrzyżowania z ulicą Zimną oraz ulicę Kujawską na odcinku od skrzyżowania z ulicą Cmentarną do zjazdu do bramy głównej cmentarza. Droga dojazdowa do bramy głównej cmentarza będzie zamknięta, a główny parking będzie zorganizowany przy Kościele Matki Bożej Fatimskiej. Zmiany organizacji ruchu w Gubinie będą obowiązywać od 31 października do godzin rannych 2 listopada.

Zobacz:   Potrącenie rowerzysty w Gubinie. Policja publikuje nagranie wypadku "ku przestrodze"

Policja apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie cierpliwości i ostrożności na drogach do cmentarzy. Warto dostosować się do znaków drogowych i zatrzymywać się tylko w miejscach wyznaczonych do tego celu. Unikanie zbędnych manewrów, takich jak zawracanie i szukanie miejsca parkingowego, pomoże uniknąć stresu, nerwowych sytuacji i korków. Wszyscy, którzy planują podróż na cmentarze w tym okresie, powinni pamiętać o bezpieczeństwie na drodze i przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

Komentarze