Szybkie działanie kryminalnych krośnieńskiej komendy pozwoliły na zatrzymanie i postawienie zarzutów 20-latce podejrzewanej o kradzież portfela wraz z pieniędzmi, dokumentami i kartami płatniczymi. Kobieta odpowie również za posługiwanie się skradzioną kartą bankomatową, za pomocą której robiła zakupy oraz posiadanie amfetaminy. Decyzje w jej sprawie podejmie sąd.

portfel
fot. Policja.pl

W poniedziałek, 25 maja, policjanci z Krosna Odrzańskiego otrzymali zgłoszenie o kradzieży portfela wraz z dokumentami, kartami płatniczymi i pieniędzmi w kwocie 200 złotych i 100 euro. Sprawa przedzielona została kryminalnym, którzy jeszcze tego samego dnia dotarli do dwóch podejrzanych o tą kradzież osób. Ponadto w bluzie należącej do kobiety, funkcjonariusze znaleźli białą substancję oraz zwinięte w rulon 50 euro. Przedmioty zostały zabezpieczono a mężczyzna i kobieta zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

Zobacz:   Usługi archiwistyczne - co warto wiedzieć?

Zebrany przez kryminalnych materiał dowody pozwolił na przedstawienie 20-latce zarzutów kradzieży portfela wraz z dokumentami, kartami płatniczymi oraz pieniędzmi, niszczenia dokumentów, a także dokonywania kilku płatności za pomocą kradzionej karty na łączną kwotę blisko 280 złotych. Kobieta przyznała się do kradzieży, oznajmiając że z portfela zabrała pieniądze i kartę bankomatową za pomocą której zrobiła zakupy, a cały portfel z resztą dokumentów spaliła w ognisku. Z uwagi iż badanie testerem potwierdziło, że zabezpieczona wcześniej substancja to amfetamina, usłyszała ona również zarzut posiadania substancji psychotropowych.

Zobacz:   Poszukiwany trzema listami gończymi zatrzymany podczas kontroli drogowej

Zgodnie z kodeksem karnym za dokonanie kradzieży portfela wraz z zawartością grozi jej kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, za kradzież dokumentu tożsamości i zniszczenie dokumentów kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2, natomiast za dokonanie płatności kradzioną kartą kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. Z kolei za posiadanie narkotyków ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3.