W związku ze zdarzeniami zaistniałymi w ostatnim czasie na terenie powiatu krośnieńskiego, policjanci krośnieńskiej komendy apelują do mieszkańców o zachowanie czujności i odpowiednie zabezpieczanie mienia. Policjanci zwrócili się również z prośbą do osób, które były świadkami kradzieży z włamaniem do budynków mieszkalnych w miejscowości Gubin, Granicie i Gęstowice, bądź mają jakąkolwiek wiedzę na ten temat o przekazywanie informacji lokalnej Policji.

fala włamań
fot. Pixabay

W związku ze zwiększoną ilością zdarzeń zaistniałych w ostatnim czasie na terenie powiatu krośnieńskiego, gdzie nieznani sprawcy dokonali kradzieży z włamaniem do budynków mieszkalnych, w tym także będących w budowie, prosimy wszystkich mieszkańców o zwiększenie czujności i zabezpieczenie domów, budynków gospodarczych, a także miejsc budowy przed ewentualnymi  kradzieżami. – zaapelowali krośnieńscy policjanci.

Zobacz:   Święto Wojsk Obrony Terytorialnej po wielkopolsku

W swoim komunikacie, stróże prawa poprosili również o zwracanie uwagi na nieznajome osoby, które przychodzą do domów pod pretekstem sprawdzenia licznika prądu, wody czy też sprzedaży jakiś rzeczy. W sytuacjach gdy cokolwiek wzbudzi nasz niepokój choćby samochód na obcych numerach rejestracyjnych czy podejrzanie zachowujące się osoby nie należy zwlekać z poinformowaniem o tym Policji. Warto również zwrócić uwagę na posesję sąsiada, jeśli wiesz o tym, że nie ma go w domu.

Policja szuka świadków włamań w Gubinie, Granicach i Gęstowicach

Każdy kto ma jakiekolwiek informacje na temat zaistniałych zdarzeń, do których doszło w ostatnim czasie w miejscowości Gubin, Granice oraz Gęstowice proszony jest o kontakt telefoniczny z dyżurnym jednostki Policji: Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim nr tel. 47 794 52 11 lub 68 383 31 11, Komisariat Policji w Gubinie nr tel. 68 476 34 11