Policjanci prewencji zatrzymali do kontroli kierowcę ciągnika rolniczego, który w organizmie miał ponad trzy promile alkoholu. Mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, a pojazd którym jechał nie ma aktualnych badań technicznych. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

jazda ciągnikiem bez uprawnień
fot. Pixabay

Policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego krośnieńskiej komendy patrolując teren gminy Krosno Odrzańskie zauważyli kierującego ciągnikiem rolniczym, którego styl jazdy wskazywał, iż może znajdować się pod działaniem alkoholu.

Po zatrzymaniu mężczyzny do kontroli drogowej, podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Już w trakcie rozmowy czuć było od niego wyraźną woń alkoholu, a przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Ponadto jak wynikało z policyjnych systemów, 43-latek nie powinien wsiadać za kierownicę pojazdu, gdyż nie posiada uprawnień do kierowania, a ciągnik nie ma aktualnych badań technicznych.

Zobacz:   Utrudnienia na DK29 w Krośnie Odrzańskim. GDDKiA: "może potrwać do trzech tygodni"

Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.