Policjanci prewencji zatrzymali do kontroli kierowcę ciągnika rolniczego, który w organizmie miał ponad trzy promile alkoholu. Mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, a pojazd którym jechał nie ma aktualnych badań technicznych. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

jazda ciągnikiem bez uprawnień
fot. Pixabay

Policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego krośnieńskiej komendy patrolując teren gminy Krosno Odrzańskie zauważyli kierującego ciągnikiem rolniczym, którego styl jazdy wskazywał, iż może znajdować się pod działaniem alkoholu.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Po zatrzymaniu mężczyzny do kontroli drogowej, podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Już w trakcie rozmowy czuć było od niego wyraźną woń alkoholu, a przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Ponadto jak wynikało z policyjnych systemów, 43-latek nie powinien wsiadać za kierownicę pojazdu, gdyż nie posiada uprawnień do kierowania, a ciągnik nie ma aktualnych badań technicznych.

📎  Oszust poszukiwany 14 listami gończymi zatrzymany przez "Łowców Głów"

Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.