Funkcjonariusze Straży Granicznej z Zielonej Góry podczas kontroli na rynku w Gubinie, ujawnili i zatrzymali wyroby akcyzowe o wartości 21 tysięcy złotych. Nielegalny tytoń znaleziono w kontenerze na śmieci.

nielegalny tytoń
fot. Straż Graniczna

Na nietypowe znalezisko funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zielonej Górze-Babimoście, natrafili w środę, 1 lipca, na rynku w Gubinie. W kontenerze na śmieci znajdowało się 32,5 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy skarbowej o łącznej wartości ponad 15 tysięcy złotych oraz 20 sztang papierosów różnych marek również bez polskich znaków akcyzy skarbowej o wartości prawie 2,9 tysiąca złotych. Do towaru nikt się nie przyznał.

Zobacz:   Zgłoś pomysł na projekt w ramach Krośnieńskiego Obszaru Funkcjonalnego

W trakcie dalszej kontroli przy jednym ze stanowisk natrafiono na ponad 4 tys. sztuk mentolowych papierosów, również bez akcyzy. Sprzedaż takich papierosów jest w Polsce zakazana od 20 maja od dnia 20 maja tego roku jest zakazana na podstawie Dyrektywy Parlamentu Europejskiego. Do papierosów o wartości blisko 3 tysięcy złotych przyznała się 51-letnia mieszkanka powiatu żarskiego. Za to przestępstwo grozi kobiecie wysoka kara grzywny lub do 3 lat pozbawienia wolności.

Papierosy wraz z krajanką tytoniową zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy Straży Granicznej.