Policjanci krośnieńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej VW Transportera. Jak się okazało kierowca busa, wiózł o trzy osoby więcej niż powinien. Ponadto auto którym kierował nie posiada aktualnych badań technicznych, ubezpieczenia OC, a jego samego obowiązuje zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. 48-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

kierowca busa
VW zatrzymany do kontroli drogowej w Krośnie Odrzańskim – fot. Policja.pl

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Krosna Odrzańskiego, zatrzymali do kontroli drogowej VW Transportera. Jak się okazało, 48-latek nie posiadał uprawnień do kierowania, po tym zostały mu one zatrzymane i aktualnie obowiązuje go zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Ponadto auto którym kierował nie posiadało aktualnych badań technicznych oraz ubezpieczenia OC.

To jednak nie koniec jego przewinień. W pojeździe, którym kierował, znajdowały się o trzy osoby więcej niż liczba pasażerów określona w dowodzie rejestracyjnym. Dwóch z nich zajmowało miejsce na ławeczce umieszczonej w części bagażowej, gdzie przewożone było drewno. 48-latek za popełnione wykroczenia i niestosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych odpowie przed sądem.