Zaangażowanie policjantów z gubińskiego komisariatu, kolejny raz przełożyło się na ustalenie osób podejrzanych o dokonanie rozboju i kradzieży. Już po kilku godzinach od zgłoszenia funkcjonariusze zatrzymali dwóch mieszkańców Gubina, którzy byli odpowiedzialni za napad na rowerzystę w Gubinie. Decyzją Sądu kolejne trzy miesiące spędzą oni w areszcie.

napad na rowerzystę w gubinie
fot. Policja.pl

Dyżurny gubińskiego komisariatu informację o napaści na rowerzystę otrzymał w sobotę, 18 lipca, około godziny 3. Jak wynikało z relacji pokrzywdzonego, na ścieżce rowerowej podeszło do niego dwóch mężczyzn, którzy wyrwali mu telefon komórkowy, w etui którego znajdował się dowód osobisty, karta płatnicza i pieniądze. Następnie napastnicy grozili mu pobiciem. Gdy okradziony rowerzysta chciał odzyskać swój telefon, został popchnięty i upadł na ziemię a napastnicy zabrali mu także rower.

Zobacz:   Włamywacze stojący za serią kradzieży w gminach Sulechów, Bojadła, Trzebiechów i Sława zatrzymani. Starty to ponad 200 tys. zł

Policjanci po otrzymanym zgłoszeniu, od razu zaczęli działać. Odnaleźli ukryty w zaroślach skradziony rower, a także zebrali materiał dowodowy, który pozwolił im wytypować podejrzanych. Już po kilku godzinach od zgłoszenia obaj mężczyźni byli w rękach funkcjonariuszy. Zatrzymani to 25 i 27-latek, którzy znani są gubińskim stróżom prawa. W toku dalszych czynności policjanci odzyskali także skradziony telefon wraz z dowodem osobistym i kartą płatniczą.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty dokonania rozboju oraz kradzieży rozbójniczej. Ponadto 27-latek odpowie również za posiadanie amfetaminy, którą policjanci znaleźli w jednym z zajmowanych przez niego pomieszczeń. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim po zapoznaniu się z aktami postępowania wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec mężczyzn tymczasowego aresztowania. Decyzją sądu kolejne trzy miesiące spędzą oni w areszcie. Teraz grozi im nawet do 12 lat więzienia.