Dzięki zaangażowaniu policjantów z Gubina, pokrzywdzeni odzyskali skradzione mienia, a podejrzewany o dokonanie przestępstw 23-latek, zostanie pociągnięty do odpowiedzialności. Mężczyzna łącznie usłyszał osiem zarzutów. Trwają czynności identyfikacyjne pozostałych zabezpieczonych rzeczy z kradzieży, w których biorą udział również policjanci z Niemiec.

Policjanci z Gubina zatrzymali w środę, 22 lipca, 23-letniego mężczyznę podejrzewanego o dokonanie kradzieży dwóch telefonów komórkowego znajdujących się w pomieszczeniu kuchennym jednej ze szkół na terenie miasta. W toku czynności ustalono, że mężczyzna jeden z nich oddał osobie bliskiej pokrzywdzonej, nieświadomej, że został on skradziony i wziął za to znaleźne.

Zobacz:   34-latek odpowiedzialny za wybuch paczki w Siecieborzycach już w rękach Policji

Podczas przesłuchania usłyszał zarzut kradzieży dwóch telefonów komórkowych o łącznej wartości 1460 zł. Policjanci podjęli dalsze działania, dzięki którym odzyskano telefon, który powrócił do właścicielki. Ponadto zebrany przez policjantów Referatu Kryminalnego materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyźnie kolejnych trzech zarzutów dotyczących usiłowania włamania do altanek ogrodowych. 23-latek usłyszał łącznie osiem zarzutów. Dwa dotyczyły dokonania kradzieży, trzy kradzieży z włamaniem i kolejne trzy usiłowania kradzieży z włamaniem.

Kryminalni w miejscu przebywania 23-latka, zabezpieczyli różnego rodzaju rzeczy  m.in. elektronarzędzia, aparat fotograficzny, dmuchawę, młot udarowy, przedłużacze, butle gazową  i wiele innych przedmiotów, które to według posiadanych przez nich informacji mogły pochodzić z przestępstwa, w tym także z terenu Niemiec.

Zobacz:   Poprawa dostępności usług publicznych dla osób niepełnosprawnych w Gubinie dzięki grantowi

Jak ustalono część z nich została skradziona z pomieszczenia gospodarczego jednej z gubińskich restauracji, a także z kradzieży z włamaniem do trzech altanek ogrodowych znajdujących na terenie Gubina. Wśród zabezpieczonych część została już rozpoznana przez właścicieli. Trwają czynności identyfikacyjne pozostałych zabezpieczonych rzeczy, w których biorą udział również policjanci z Niemiec.