Na pochwałę zasługuje postawa 15-letniego mieszkańca gminy Gubin, który słysząc krzyk „łapać złodzieja” nie wahał się zareagować i ruszył za mężczyzną, który chwilę wcześniej ukradł torbę niepełnosprawnemu 69-latkowi poruszającemu się za pomocą podpórki rehabilitacyjnej. Podejrzewany o kradzież mężczyzna został ujęty, a następie przekazany policjantom.

ukradł torbę niepełnosprawnemu
fot. Policja.pl

Dyżurny gubińskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o ujęciu mężczyzny, który ukradł torbę starszemu mężczyźnie poruszającemu się przy pomocy podpórki rehabilitacyjnej. Jak wynikało z ustaleń, do pokrzywdzonego podszedł nieznany mężczyzny i podjął próbę rozmowy, ten jedna nie chciał z nim rozmawiać i przesiadł się na inną ławkę.

Zobacz:   Myślał, że sprzedaje telewizor a w tym czasie oszuści brali na niego pożyczkę. Mieszkaniec Gubina stracił 5 tys. zł

Gdy mężczyzna ponownie się przysiadł, pokrzywdzony wstał i przy przy pomocy podpórki rehabilitacyjnej zacząć odchodzić. Mężczyzna ruszył za nim i po chwili wyciągnął z koszyka podpórki torbę, w której pokrzywdzony miał portfel z pieniędzmi, dowód osobisty, kartę bankomatową oraz telefon, a następnie szybkim krokiem oddalił się. Pokrzywdzony nie był w stanie pobiec za mężczyzną i zaczął krzyczeć „łapać złodzieja”.

Krzyki usłyszał 15-letni mieszkaniec gminy Gubin, będący nieopodal miejsca zdarzenia, który natychmiast zareagował i z pomocą innych osób ujął mężczyznę podejrzewanego o dokonanie kradzieży. Odnalazł też porozrzucane skradzione rzeczy, które zwrócił pokrzywdzonemu.

Zobacz:   Zgłoś pomysł na projekt w ramach Krośnieńskiego Obszaru Funkcjonalnego

O zdarzeniu powiadomiono policjantów. 66-latek został zatrzymany do sprawy. Po zbadaniu jego stanu trzeźwości okazało się, że ma blisko promil alkoholu w organizmie. Zebrany w sprawie materiał pozwolił na zakwalifikowanie jego zachowania jako kradzież szczególnie zuchwałą, która zgodnie z kodeksem karnym zagrożona jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Niech zachowanie i postawa 15-letniego mieszkańca gminy Gubin, w czasach ciągłego pośpiechu i zobojętnienia na ludzką krzywdę będzie motywatorem dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać. – chwalą 15-latka gubińscy policjanci.

Zobacz:   Poprawa dostępności usług publicznych dla osób niepełnosprawnych w Gubinie dzięki grantowi

Zachęcamy do nadsyłania listów i Waszych publikacji. Regioneo.pl to miejsce w którym możecie podzielić się sprawami, które Was interesują lub bulwersują oraz zwrócić uwagę na problemy, którymi warto się zająć i przedstawić opinii publicznej. Opublikujemy Twój materiał. Prześlij swój news lub artykuł klikają tutaj lub wysyłając list na adres redakcja@regioneo.pl