Kolejne trzy sprawy prowadzone przez policjantów z Krosna Odrzańskiego i Gubina pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim znalazły finał w sądzie. Zgromadzony materiał i wnikliwe śledztwo przełożyły się na sporządzenie aktów oskarżenia przeciwko czterem mężczyznom, którzy ukradli ciężarówki warte 850 tys. złotych.

Kradzione ciężarówki odzyskane przez policję – wideo i fot. Policja

W wyniku podjętych przez policjantów z Krosna Odrzańskiego i Gubina działań, Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do Sądu Rejonowego w Krośnie Odrzańskim kolejne trzy akty oskarżenia. Do zdarzeń doszło od marca do lipca bieżącego roku. Sprawy nad którymi pracowali funkcjonariusze dotyczyły przestępstw przeciwko mieniu.

W sobotę, 7 marca, doszło na terenie Niemiec do kradzieży trzech ciągników siodłowych wraz z naczepami, w tym jedna z załadunkiem. Dzięki szybkiemu działaniu i przepływie informacji pomiędzy policjantami ze Słubic i Krosna Odrzańskiego, pojazdy zostały odzyskane i powróciły do właściciela. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 32 i 60 lat. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki, którzy wykonali oględziny miejsc zdarzenia i zabezpieczyli ślady. Wówczas sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim zastosował wobec mężczyzn trzymiesięczny areszt. Wartość odzyskanego mienia wyniosła ponad 850 tys. złotych.