Policjanci krośnieńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Renault, który chcąc uniknąć odpowiedzialności podał się za inną osobę. Mężczyzna kierował mimo decyzji starosty o cofnięciu uprawnień, a także był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Dalsze decyzje w jego sprawie podejmie sąd.

poszukiwany
fot. Policja

W czwartek, 24 września, w miejscowości Dąbie, policjanci z krośnieńskiej komendy, zatrzymali do kontroli kierowcę Renault, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 23 km/h.  Mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy, które jak twierdził pozostawił w domu.

Policjant po spisaniu danych podanych przez kierowcę sprawdził je w systemie. Już po chwili okazało się, że mężczyzna nie jest tym za kogo się podaje. Nietypowe zachowanie kierowcy wzbudziło w mundurowych podejrzenie, że 42-latek może mieć coś na sumieniu. Nie mylili się.

Zobacz:   Podejrzany o kradzieże paliwa 22-latek zatrzymany przez policjanta po służbie

Według zapisów systemu, nie posiada on uprawnień do kierowania, gdyż zostały mu one cofnięte decyzją starosty. Ponadto jest on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. 42-latek został zatrzymany w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a następnie zostanie doprowadzony do aresztu śledczego.

Mężczyzna odpowie zarówno za popełnione przestępstwo jak i wykroczenia. Decyzję w jego sprawie podejmie sąd.