Funkcjonariusze Straży Granicznej z Zielonej Góry zatrzymali poszukiwanego przez sąd mężczyznę, który przewoził 102 sztuki kradzionych paneli fotowoltaicznych.

kradzione panele słoneczne
fot. Straż Graniczna

Kierowca auta dostawczego wiozącego panele fotowoltaiczne został zatrzymany we wtorek, 29 września, przez Staż Graniczną z Zielonej Góry pełniącą tego dnia służbę w Gubinku. W trakcie kontroli dokumentów okazało się, że 33-latek od roku poszukiwany jest przez Sąd Rejonowy w Zielonej Górze do odbycia kary pozbawienia wolności za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego.

Kradzione panele słoneczne

Zainteresowanie mundurowych wzbudziły jednak panele słoneczne, które przewoził mężczyzna bowiem nie potrafił wytłumaczyć skąd pochodzą oraz nie posiadł żadnych dowodów ich zakupu.

Zobacz:   Był nieuchwytny od 17 lat. Lubuscy "Łowcy głów" dopadli go w Hiszpanii

Po skontaktowaniu się z Polsko-Niemieckim Centrum Współpracy Służb Granicznych Policyjnych i Celnych (PNCW) w Świecku, ustalono, że panele słoneczne warte niemal 88 tysięcy złotych, zostały skradzione na terytorium Niemiec. Dalsze postępowanie w sprawie skradzionych paneli fotowoltaicznych będzie prowadzić gubińska prokuratura.