Śmiertelny wypadek pod Gubinem. W czwartek, 12 listopada, w wyniku wypadku drogowego zginął 40-letni kierowca BMW. Podróżująca tym autem pasażerka, przetransportowana została Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Zielonej Górze.

BMW owinęło się wokół drzewa. Straszny wypadek pod Gubinem
fot. Policja

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w czwartek na drodze krajowej K-32 w rejonie Gubina. Według wstępnych ustaleń wynika, że na łuku drogi, kierujący pojazdem marki BMW nie opanował pojazdu, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie na pobocze, gdzie uderzył w drzewo. Na miejscu jako pierwsi pojawili się policjanci ruchu drogowego, którzy wydostali z samochodu dwie osoby, którym udzielali do czasu przyjazdu straży pożarnej i karetki pogotowia ratunkowego, pierwszej pomocy. Pomimo przeprowadzonej akcji ratunkowej nie przywrócono czynności życiowych 40-letniemu kierowcy. Nieprzytomna 34-letnia pasażerka, przetransportowana została Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Zielonej Górze.

Zobacz:   Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze ruszy jeszcze w tym roku. Trwają intensywne przygotowania

Na miejsce przybyli policjanci pionu kryminalnego wraz z technikiem kryminalistyki, którzy przy udziale Prokuratora Rejonowego z Krosna Odrzańskiego prowadzili czynności procesowe, a także zabezpieczali wszelkie ślady, które pomogą ustalić okoliczności tego tragicznego wypadku.

W ostatnim czasie to już drugi tragiczny w skutkach wypadek, do którego doszło na terenie powiatu krośnieńskiego. 31 października w pobliżu miejscowości Szklarka Radnicka, kierująca samochodem marki Citroen na łuku drogi z niewyjaśnionych przyczyn zjechała na pobocze, a następnie uderzyła w przydrożne drzewo. W wyniku zderzenia, 35-letnia kierująca poniosła śmierć. Przez kilka godzin na miejscu wypadku pracowali policjanci z ruchu drogowego i wydziału kryminalnego, którzy pod nadzorem prokuratora zbierali materiał dowodowy. Dokładane przyczyny tego tragicznego zdarzenia, wyjaśni prowadzone w tej sprawie postępowanie.  

Zobacz:   Piłkarze-strażacy uratowali zawodnika, który zasłabł podczas meczu

Od początku roku na terenie powiatu krośnieńskiego doszło do czterech wypadków drogowych, w wyniku których zginęły cztery osoby. W trzech zdarzeniach śmierć ponieśli kierujący, w jednym piesza.