Całkowitym lekceważeniem przepisów wykazał się 23-letni mężczyzna, który dwukrotnie w ciągu niespełna dwóch tygodni został zatrzymany przez policjantów wydziału ruchu drogowego z Krosna Odrzańskiego. Podczas pierwszej kontroli mężczyzna znajdował się w stanie po użyciu alkoholu, druga dała podejrzenie, że kierował pod wpływem amfetaminy. Mało tego, podczas kontroli wyszło też na jaw, że amfetaminę ma również przy sobie.

Raz pijany, drugi raz po narkotykach. 23-letni kierowca wpadł 2 razy w ciągu dwóch tygodni
23-latka rozpoznał policjant, który wcześniej dokonywał jego kontroli – fot. Policja

Od początku roku policjanci wszystkich pionów podczas prowadzonych kontroli zatrzymali 120 kierowców, podejrzewanych o kierowanie w stanie nietrzeźwości lub środków odurzających, w tym w przypadku blisko 20 osób wstępne badanie narkotestem wykazało, iż kierują pod wpływem narkotyków, a ich krew została zabezpieczona do dalszych badań. Do tej niechlubnej grupy osób dołączył 23-latek, zatrzymany dwukrotnie w ciągu niespełna dwóch tygodni przez policjantów wydziału ruchu drogowego z Krosna Odrzańskiego.

Zobacz:   Rozpylał na policjantów gaz łzawiący. Poszukiwany 31-latek wpadł podczas kontroli drogowej

Pijany kierowca wpadł 2 razy

Do pierwszego zatrzymania doszło w środę,4 listopada, na trasie Maszewo-Rybaki (gmina Maszewo). Policjanci wydziału ruchu drogowego, skontrowali wówczas kierowcę motocykla, który jak się okazało był po spożyciu alkoholu, nie posiadał uprawnień do kierowania, a pojazd którym kierował nie był dopuszczony do ruchu. Wobec 23-latka skierowany zostanie wniosek o ukaranie do sądu.

Rozpoznał go ten sam policjant

Mężczyzna za nic miał jednak to, że za swoje zachowanie odpowie karnie i ponownie wsiadał za kierownicę. Gdy w poniedziałek, 16 listopada, jechał motorowerem w kierunku miejscowości Rybaki, rozpoznał go policjant, który wcześniej dokonywał jego kontroli. 23-latek ponownie odpowie za brak uprawnień do kierowania.

Zobacz:   Jechał pod prąd na S3. Kwota grzywny jaka mu grozi po zmianie przepisów przeraża!

W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze zwrócili także uwagę na zachowanie mężczyzny. Mając podejrzenie, iż może znajdować się pod działaniem środków odurzających, poddali go badaniu narkotestem. Wstępne badanie wykazało, że mężczyzna znajduje się pod wpływem amfetaminy. Mało tego, podczas kontroli wyszło też na jaw, że amfetaminę kierujący ma również przy sobie.

23-latek został zatrzymany i doprowadzony do krośnieńskiej komendy na dalsze czynności. Odpowie on za kierowanie bez uprawnień, a także posiadanie narkotyków. Gdy badanie laboratoryjne potwierdzi, że 23-latek kierował pod wpływem amfetaminy, wówczas odpowie on również za jazdę pod wpływem narkotyków.

Zobacz:   Jechał pod prąd na S3. Kwota grzywny jaka mu grozi po zmianie przepisów przeraża!

Za posiadanie nielegalnych substancji grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast za kierowanie pod wpływem środków odurzających kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.