Dzielnicowi z Gubina zatrzymali po pościgu dwie osoby, podejrzewane o dokonanie rozboju w Cottbus na obywatelce Niemiec. Pościg w Gubinku za kradzioną w Niemczech Pandą, zakończył się dopiero na terenie sąsiedniego powiatu a zatrzymani, 30-latka i 32-latek, decyzją sądu spędzą najbliższe trzy miesiące w areszcie.

Pościg w Gubinie za Pandą skradzioną w Cottbus. Uciekinierów ujęto dopiero w sąsiednim powiecie
Pościg w Gubinku i szybkie zatrzymanie jest efektem dobrej współpracy i przepływu informacji pomiędzy policjantami z Gubina i Cottbus. – fot. Policja

W sobotę, 19 grudnia, doszło do rozboju na obywatelce Niemiec, a podejrzani uciekali skradzionym pojazdem w kierunku przejścia granicznego z Polską. Informacja niezwłocznie trafiła do patroli będących w okolicy przejść granicznych w Gubinie i Gubinku.

Pościg w Gubinku zakończył się dopiero w sąsiednim powiecie

W pewnym momencie, usytuowani w rejonie przejścia granicznego w Gubinku dzielnicowi, zauważyli jadącego od strony Niemiec z dużą prędkością Fiata Pandę, którego kierowca zignorował wydany nakaz zatrzymania się i zaczął uciekać. Za kierowcą ruszył pościg, który zakończył się dopiero na terenie sąsiedniego powiatu żarskiego. Kierowca Fiata, próbując ucieczki do lasu, wpadł w poślizg i wjechał w zarośla, a następnie razem ze swoją pasażerką próbowali ucieczki pieszej.

Zobacz:   Zaatakował kobietę w parku i ukradł jej 10 tysięcy złotych

Oboje to mieszkańcy powiatu żarskiego. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że 32-latek ma czynne zakazy prowadzenie pojazdów wydane przez sąd w Żarach i Krośnie Odrzańskim, a samochód figurował jako skradziony na terenie Niemiec. Ponadto przy mężczyźnie znaleziono gaz pieprzowy, którego najprawdopodobniej użył do dokonania przestępstwa. Samochód został zabezpieczony do dalszych czynności procesowych a mężczyzna i kobieta zatrzymani do wyjaśnienia.

W niedzielę, 20 grudnia, podczas przesłuchania zatrzymani usłyszeli zarzut dokonania rozboju na obywatelce Niemiec. Mężczyzna dodatkowo odpowie także za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz złamanie sądowych zakazów prowadzenia pojazdów. Już następnego dnia Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim po zapoznaniu się z materiałami sprawy złożył do sądu wniosek o zastosowanie wobec zatrzymanych tymczasowego aresztowania. Decyzją sądu 30-latka i 32-latek najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.