Policjanci prewencji z gubińskiego komisariatu odzyskali skradzione z Niemiec Audi A5. Do sprawy zatrzymano także 23-latka, podejrzewanego o jego kradzież. To efekt dynamicznego zarządzenia informacją pomiędzy funkcjonariuszami z Polsko–Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku, a gubińską policją.

Skradzione z Niemiec Audi A5
fot. Policja

Informacja o Audi, które nie zatrzymało się do kontroli drogowej na terenie Niemiec i po pokonaniu kolczatki wjechało na teren Gubina dotarła do polskiej policji około 5 nad ranem w piątek, 22 stycznia. Poszukiwania auta natychmiast rozpoczęli policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego, którzy znaleźli skradzione z Niemiec Audi, uruchomione na parkingu przy jednej z bocznych ulic, a niedaleko od niego, mężczyznę w kominiarce, który na widok radiowozu zaczął uciekać. Policjanci podjęli za nim pościg i zatrzymali po krótkiej chwili.

Zobacz:   Para seniorów padła ofiarą oszustwa "na córkę". Małżeństwo przekazało oszustom 31 tys. złotych

Samochód poza uchronionym silnikiem, miał zakryte dywanikami samochodowymi przednie reflektory, a także przebite wszystkie opony. Na miejsce przyjechała grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki, którzy wykonali oględziny miejsc zdarzenia i zabezpieczyli ślady. Skradzione z Niemiec Audi zostało zabezpieczone do dalszych czynności procesowych, natomiast 23-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego został zatrzymany do wyjaśnienia.

Podczas dalszych czynności policjanci zabezpieczyli nawigację samochodową wraz z ładowarką i okablowaniem, którą mężczyzna chował w bieliźnie. Wykonali mu także test na zawartość narkotyków. Wstępne badanie narkotestem wykazały, że jest pod działaniem amfetaminy bądź metamfetaminy. Ponadto po sprawdzeniu 23-latka w policyjnych systemach okazało się, że posiada zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Zobacz:   Kradzież portfela w punkcie krwiodawstwa. 28-latek zatrzymany dzięki szybkiej reakcji

Podczas przesłuchania usłyszał zarzut kradzieży z terenu Niemiec pojazdu Audi A5 o wartości 45 tysięcy złotych oraz niestosowania się do orzeczonych przez sąd środków karnych. Jeśli badanie zabezpieczonej od niego krwi, potwierdzi przypuszczenia policjantów odpowie on także za kierowanie pod wpływem substancji psychoaktywnych. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim po zapoznaniu się z aktami sprawy złożył do sądu wniosek o zastosowanie wobec 23-latka tymczasowego aresztowania. W sobotę, 23 stycznia, podczas posiedzenia, sędzia podjął decyzję że mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.