72-latek dwa razy złamał zakaz prowadzenia. Gdy wpadł podczas policyjnej kontroli przekazał kierownicę pasażerce. Jak czas później zostali znowu zatrzymani, ponieważ znowu siedział na miejscu kierowcy – wtedy zaczął tłumaczyć, że kobieta nie radzi sobie z zawracaniem. Samochód trafił na policyjny parking.

72-latek dwa razy złamał zakaz prowadzenia. Chciał pomóc zawrócić autem
72-latek dwa razy wsiadł za kierownicę mimo, że posiadał sądowy zakaz prowadzenia – fot. KPP Krosno Odrzańskie, Policja.pl

Dwoje starszych ludzi wykazało się wyjątkowo lekceważącym stosunkiem do obowiązujących przepisów. 72-latek dwa razy wsiadł za kierownicę mimo, że posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Do takiej sytuacji doszło w czwartek, 18 lutego, gdy patrol krośnieńskiej policji zatrzymał do kontroli 72-letniego kierowcę Renault. Jak się okazało, mężczyznę obowiązywał zakaz kierowania pojazdami.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
📎  Wracali po pijaku z baru samochodem. Zderzyli się z ciężarówką

Mężczyzna został poinformowany o konsekwencjach złamania zakazu a samochód przekazał swojej 76-letniej pasażerce, która posiadał uprawnienia do kierowania. Po zakończonej kontroli, para zamieniła się miejscami w samochodzie i odjechali.

Niedługo potem Renault, którym jechała para seniorów został ponownie zatrzymany do kontroli na placu Świętej Jadwigi w Krośnie Odrzańskim ponieważ za kierownicą znowu siedział 72-latek. Policjantom tłumaczył, że kobieta nie radzi sobie z zawracaniem i dlatego on miał wykonać ten manewr, zaraz potem mieli się ponownie zamienić miejscami.

Samochód został odholowany na policyjny parking a mężczyźnie za niestosowanie się do orzeczonych przed sąd środków karnych grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Konsekwencje poniesie również kobieta. Za przekazanie samochodu osobie, która nie posiadała do tego stosownych uprawnień, skierowany zostanie wniosek o ukaranie do sądu, który podejmie dalsze decyzje w jej sprawie.

📎  Najpiękniejsze Lubuszanki wybrane! Wyniki Miss Ziemi Lubuskiej 2021

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz