Weekend majowy dobiegł końca. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali policjanci krośnieńskiej drogówki, których mogliśmy spotkać na głównych i lokalnych trasach. W trakcie trwania majowego weekendu nie doszło do żadnego wypadku. Jednak nie wszyscy, którzy zdecydowali się na jazdę zachowali się odpowiedzialnie.

Krosno Odrzańskie: Majówka bez wypadków drogowych
fot. KPP w Krośnie Odrzańskim

Od piątku, 30 kwietnia, do poniedziałku, 3 maja, na drogach powiatu krośnieńskiego trwały policyjne działania „Majowy weekend”. Funkcjonariusze podczas prowadzonych kontroli obserwowali zachowanie kierowców na drogach, w szczególności czy nie przekraczają dozwolonej prędkości, dostosowują się do oznakowań dróg oraz podróżują z zapiętymi pasami bezpieczeństwa.

Zobacz:   19-latek po narkotykach chciał uniknąć kontroli za przekroczenie prędkości. Został zatrzymany po pościgu

Usytuowani na lokalnych ciągach komunikacyjnych, przyglądali się również rowerzystom i pieszym w jaki sposób respektują obowiązujące ich przepisy oraz czy swoim zachowaniem nie stwarzają niebezpiecznych sytuacji. Podczas majowego weekendu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Jednak nie wszyscy, którzy zdecydowali się na jazdę zachowali się odpowiedzialnie.

Krosno Odrzańskie: Majówka bez wypadków drogowych

Podczas prowadzonych kontroli policjanci drogówki zatrzymali kierującego motocyklem, który w organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu, trzech nietrzeźwych rowerzystów, a także dwóch kierowców osobówki, których badanie testerem wykazało, że znajdują się pod wpływem narkotyków. Ich krew została zabezpieczona do dalszych badań laboratoryjnych, pod kątem obecności środków odurzających lub substancji psychotropowych w organizmie.

Zobacz:   Nabrał się na internetową ściemę - fałszywe inwestycje przyniosły 250 tys. zł straty

Ponadto mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych, funkcjonariusze podczas prowadzonych pomiarów prędkości ostudzili zapędy 53 kierowców, którzy zdecydowali się docisnąć pedał gazu. W przypadku trzech osób, w związku z przekroczeniem przez nich prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, mundurowi zatrzymali im prawo jazdy. Teraz na najbliższe trzy miesiące będą musieli przesiąść się na miejsce pasażera.