Dwóch poszukiwanych i narkotyki w tle, to efekt kontroli drogowych prowadzonych przez policjantów krośnieńskiej jednostki. Teraz mężczyźni najbliższe miesiące spędzą za kratami. Jeśli analiza biegłych potwierdzi wstępne ustalenia mundurowych, wówczas 21-latek odpowie za kierowanie pod wpływem narkotyków, natomiast 24-latek za ich posiadanie.

Dwóch poszukiwanych i narkotyki w tle
fot. KPP w Krośnie Odrzańskim

Do zatrzymania jednego z mężczyzn doszło w niedzielę, 30 maja, w ramach prewencji podczas patrolowania dolnej części Krosna Odrzańskiego. Policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę Volvo, który podczas rozmowy swoim nienaturalnym zachowaniem i pobudzeniem wzbudził zainteresowanie mundurowych. Po sprawdzeniu 21-latka w policyjnych systemach informatycznych, okazało się, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania i jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Zobacz:   Zgłoś pomysł na projekt w ramach Krośnieńskiego Obszaru Funkcjonalnego

Przeprowadzone badanie na obecność narkotyków w organizmie wykazało, że jest on pod wpływem środków odurzających i psychoaktywnych. Jego krew zabezpieczono do dalszych badań laboratoryjnych. Mężczyzna po wykonaniu z nim niezbędnych czynności, został zatrzymany w policyjnym  pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a następnie doprowadzony do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe miesiące.

Nie był to jedyny zatrzymany, który kolejne miesiące spędzi za kratkami. Dzień wcześniej, 29 maja, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego pełniąc służbę na terenie Gubina, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Audi. Po sprawdzeniu danych 24-latka okazało się, że jest on poszukiwany  do odbycia kary pozbawienia wolności. Ponadto w wyniku dalszych czynności policjanci znaleźli przy nim susz roślinny, którego badanie testerem potwierdziło, iż jest to marihuana. Teraz zabezpieczony susz zostanie poddany analizie przez biegłego. Mężczyzna najbliższe miesiące spędzi za kratkami.

Zobacz:   18-latek z Sulechowa przeleciał przez rondo na wprost. Niedawno odebrał Prawo Jazdy [nagranie]

Jeśli analiza przeprowadzona przez biegłych potwierdzi wstępne ustalenia funkcjonariuszy, wówczas 24-latek odpowie z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, natomiast 21-latek usłyszy zarzut kierowania pod wpływem środków odurzających. Poniesie on także konsekwencje za kierowanie bez uprawnień.