Międzynarodowa współpraca, kolejny raz przyniosła efekty. Wskazania, które napłynęły z Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku połączone z szybką reakcją krośnieńskich policjantów pozwoliły na zlokalizowanie skradzionego z terenu Niemiec ciągnika Massey Ferguson z kosiarką. Skradziony ciągnik o wartości ponad ponad miliona złotych powrócił już do właściciela.

Skradziony ciągnik odzyskany. Pojazd o wartości ponad 1 mln zł odnalazł się pod Krosnem Odrz.
Skradziony ciągnik Massey Ferguson fot. KPP w Krośnie Odrz.

Polsko-niemiecka współpraca policyjna trwa od lat. Tu kluczowy jest szybki przepływ informacji, który odbywa się poprzez Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku. W poniedziałek, 31 maja, po otrzymaniu informacji ze Świecka udało się odzyskać skradziony na terenie Niemiec ciągnik.

Zobacz:   Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku działa już 15 lat

Skradziony ciągnik wart ponad milion złotych odzyskany przez lubuską policję

Maszyna odnalazła się terenie gminy Dąbie w powiecie krośnieńskim. Funkcjonariusze odnaleźli skradziony ciągnik marki Massey Ferguson wraz z kosiarką ukryty w zakrzaczeniach na terenie podmokłym w rejonie miejscowości Ciemnice. Na miejsce wezwano grupę dochodzeniowo-śledczą i technika kryminalistyki, który zabezpieczył ślady mogące pomóc w ustaleniu osoby odpowiedzialnej za kradzież traktora o wartości ponad miliona złotych.

Maszyna po wykonaniu przez policję wszystkich niezbędnych czynności została przekazana właścicielowi.