Policjantki krośnieńskiej drogówki prowadziły pościg w Radnicy za Peugeotem, którego kierowca przekroczył prędkość i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna uciekając, porzucił auto i kontynuował ucieczkę pieszo. Jak się okazało samochód pochodził z kradzieży, do której doszło na terenie Niemiec.

Skradziony na terenie Niemiec Peugeot zatrzymany po pościgu w Radnicy
fot. KPP w Krośnie Odrzańskim

W środę, 23 czerwca, policjantki krośnieńskiej komendy, kontrolując prędkość kierowców przejeżdżających przez Radnicę w pow. krośnieńskim, zauważyły samochód, który pędził w ich kierunku aż o 69 km/h szybciej niż pozwalały na to przepisy. Gdy wydały kierowcy znak do zatrzymania się, ten początkowo zwolnił, jednak po ominięciu funkcjonariuszki, przyspieszył i kontynuował jazdę. Policjantki niezwłocznie ruszyły za nim w pościg.

Zobacz:   Utrudnienia na DK29 w Krośnie Odrzańskim. GDDKiA: "może potrwać do trzech tygodni"

Pościg w Radnicy. Ścigany Peugeot okazał się kradziony

Kierowca próbując uciec, w pewnym momencie zjechał w boczną drogę, gdzie po porzuceniu samochodu kontynuował ucieczkę pieszo próbując zgubić policyjny ogon. Jak wynikało z policyjnych systemów informatycznych, porzucony Peugeot Boxer pochodzi z kradzieży, do której doszło na terenie Niemiec. W związku z zaistniałą sytuację, dyżurny krośnieńskiej jednostki rozdysponował siły i rozpoczęto poszukiwania mężczyzny, które okazały się skuteczne i doprowadziły do zatrzymaniem osoby, która siedziała za kierownicą kradzionego auta.

40-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego za którym podjęto pościg w Radnicy został zatrzymany do wyjaśnienia. Zarzuca się mu kradzież z włamaniem do pojazdu marki Peugeot Boxer, którego szacunkowa wartość wynosi 80 tysięcy złotych oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Mężczyzna odpowie również za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym, prowadzenie pojazdu niedopuszczonego do ruchu, korzystanie podczas jazdy z telefonu komórkowego trzymanego w ręku, kierowanie pojazdem bez uprawnień oraz niestosowanie się do poleceń wydawanych przez policjantkę.

Zobacz:   Nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki czujności policjanta po służbie. Wcześniej spowodował kolizję

Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim złożył do sądu wniosek o zastosowanie wobec zatrzymanego mężczyzny tymczasowego aresztowania. Sędzia po rozpatrzeniu sprawy, przychylił się do wniosku.