56-letni mężczyzna został zatrzymany po odkryciu przez kryminalnych nielegalnej uprawy. Mieszkaniec powiatu międzyrzeckiego hodował konopie na wyspie stawu rybnego do której dostęp był możliwy jedynie łodzią.

56-latek hodował konopie na wyspie. Plan wyglądał doskonale ale nie wypalił
fot. KPP w Międzyrzeczu

Odkrycia nielegalnej uprawy krzewów konopi innej niż włókniste dokonali policjanci wydziału kryminalnego z Międzyrzecza. Ustalenia operacyjne wskazywały, że nielegalna plantacja zlokalizowana jest na wyspie jednego ze stawów hodowlanych i zakamuflowana zaroślami. Aby potwierdzić swoje przypuszczenia policjanci musieli dostać się wyspę łodzią.

Międzyrzecz: 56-latek hodował konopie na wyspie stawu hodowlanego

Miejsce na założenie nielegalnej hodowli wydawało się idealne. Konopie na wyspie były niemożliwe do dostrzeżenia z zewnątrz z powodu wysokich zarośli a dostęp do niej był możliwy tylko z łodzi. Sam teren również posiadał dobre zabezpieczenia bo liczne bramy wjazdowe i tabliczki informujące o zakazie wstępu skutecznie chroniły przed spojrzeniami osób postronnych.

Zobacz:   Policjanci zatrzymali kradzione Isuzu. Kierowca po narkotykach. "Tu jest tyle prochów panie dyżurny..."

Podczas przeszukania wyspy przez kryminalnych zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zabezpieczono w sumie 14 krzewów marihuany. Do sprawy zatrzymano też 56-letniego mieszkańca powiatu międzyrzeckiego. Zebrany materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia mężczyźnie zarzutów nielegalnej uprawy konopi indyjskich.