Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego prowadzili nocny pościg w Skwierzynie za busem, który nie zatrzymał się do kontroli.

Nocny pościg w Skwierzynie za skradzionym samochodem
fot. Lubuska Policja

Wszystko działo się w miejscu, gdzie wcześniej dochodziło do zdarzeń kryminalnych. Gdy policjanci podjęli decyzję o przeprowadzeniu kontroli Volkswagena, kierowca zaczął uciekać w kierunku drogi ekspresowej S3. Nocny pościg w Skwierzynie zakończył się dość szybko. Na węźle Skwierzyna Zachód, auto uderzyło w barierę i wpadło do przydrożnego rowu.

Kierowca zamknął się w samochodzie na widok funkcjonariuszy, którzy dobiegli do rozbitego auta. Gdy próbowali dostać się do środka, mężczyzna sięgnął do plecaka i próbował coś z niego wyciągnąć. Wtedy zapadła błyskawiczna decyzja o wybiciu szyby kajdankami aby dostać się do wnętrza i zatrzymać uciekiniera.

Zobacz:   Policjanci zatrzymali kradzione Isuzu. Kierowca po narkotykach. "Tu jest tyle prochów panie dyżurny..."

Zatrzymany to 26-letni mieszkaniec powiatu gorzowskiego, przy którym znaleziono narkotyki – amfetaminę i marihuanę. Po dalszych sprawdzenia okazało się, że samochód, którym uciekał 26-latek pochodzi z kradzieży. Mężczyźnie pobrano krew pod kątem obecności substancji psychoaktywnych w organizmie.