Dzięki zgłoszeniu od mieszkańców jednego z budynków mieszkalnych w Międzyrzeczu, udało się ująć sprawców włamania do piwnic. Włamywacze zostali przyłapani gdy próbowali przeciąć jedną z kłódek.

Włamywacze zatrzymani na gorącym uczynku
fot. KPP w Międzyrzeczu

Czujnością wykazali się mieszkańcy jednego z budynków w Międzyrzeczu, którzy w niedzielne popołudnie zauważyli dwóch mężczyzn wchodzących do budynku i kierujących się kierunku piwnic. Po wejściu do piwnicy zastali oni mężczyzn, którzy próbowali dostać się do komórek poprzez przecięcie kłódek. Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali obydwu włamywaczy.

Natychmiast po zatrzymaniu ruszyły czynności mające na ustaleniu czy zatrzymani mężczyźni nie mają więcej na sumieniu i czy w okolicznych blokach nie doszło do włamań. W trakcie prowadzonego dochodzenia na miejscu zdarzenia ujawniono samochód złodziei we wnętrzu którego znajdowały się różnego rodzaju sprzęty gospodarstwa domowego, prawdopodobnie pochodzące z wcześniejszych kradzieży, a także środki odurzające – marihuana i amfetamina. Włamywacze byli doskonale przygotowani, w aucie znaleziono także narzędzia do wycinania kłódek i gaz pieprzowy.

Zobacz:   Kiedy będzie gotowa autostrada A18? GDDKiA podała termin

Międzyrzecz: Włamywacze zatrzymani na gorącym uczynku

Policyjne dochodzenie potwierdziło, iż mężczyźni mogą być odpowiedzialni za więcej włamań na terenie powiatu międzyrzeckiego. Zebrany w sprawach materiał dowodowy dał podstawę do postawienia mężczyznom zarzutów dotyczących licznych kradzieży z włamaniem, które zostały odnotowane w ostatnim czasie. Sprawa jest rozwojowa bowiem o ustaleniach zostały poinformowane innej jednostki w kraju, które będą weryfikować czy sprawcy nie działali również na ich terenie.

Ustalono również, że mężczyźni sprzedawali skradzione przedmioty do jednego z lombardów znajdujących się w województwie dolnośląskim. Trwają intensywne czynności mające na celu odzyskanie skradzionego mienia i zwrócenie go poszkodowanym. Właściciel lombardu, który odkupywał sprzęty pochodzące z kradzieży, został zatrzymany.