Dzięki zgłoszeniu od mieszkańców jednego z budynków mieszkalnych w Międzyrzeczu, udało się ująć sprawców włamania do piwnic. Włamywacze zostali przyłapani gdy próbowali przeciąć jedną z kłódek.

Włamywacze zatrzymani na gorącym uczynku
fot. KPP w Międzyrzeczu

Czujnością wykazali się mieszkańcy jednego z budynków w Międzyrzeczu, którzy w niedzielne popołudnie zauważyli dwóch mężczyzn wchodzących do budynku i kierujących się kierunku piwnic. Po wejściu do piwnicy zastali oni mężczyzn, którzy próbowali dostać się do komórek poprzez przecięcie kłódek. Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali obydwu włamywaczy.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Natychmiast po zatrzymaniu ruszyły czynności mające na ustaleniu czy zatrzymani mężczyźni nie mają więcej na sumieniu i czy w okolicznych blokach nie doszło do włamań. W trakcie prowadzonego dochodzenia na miejscu zdarzenia ujawniono samochód złodziei we wnętrzu którego znajdowały się różnego rodzaju sprzęty gospodarstwa domowego, prawdopodobnie pochodzące z wcześniejszych kradzieży, a także środki odurzające – marihuana i amfetamina. Włamywacze byli doskonale przygotowani, w aucie znaleziono także narzędzia do wycinania kłódek i gaz pieprzowy.

Zobacz:   Jechał kradzionym kamperem. Wpadł podczas kontroli na A2

Międzyrzecz: Włamywacze zatrzymani na gorącym uczynku

Policyjne dochodzenie potwierdziło, iż mężczyźni mogą być odpowiedzialni za więcej włamań na terenie powiatu międzyrzeckiego. Zebrany w sprawach materiał dowodowy dał podstawę do postawienia mężczyznom zarzutów dotyczących licznych kradzieży z włamaniem, które zostały odnotowane w ostatnim czasie. Sprawa jest rozwojowa bowiem o ustaleniach zostały poinformowane innej jednostki w kraju, które będą weryfikować czy sprawcy nie działali również na ich terenie.

Ustalono również, że mężczyźni sprzedawali skradzione przedmioty do jednego z lombardów znajdujących się w województwie dolnośląskim. Trwają intensywne czynności mające na celu odzyskanie skradzionego mienia i zwrócenie go poszkodowanym. Właściciel lombardu, który odkupywał sprzęty pochodzące z kradzieży, został zatrzymany.

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz